Mapfre Sigorta

Mapfre Sigorta

Türkiye Kredi Bankası ve o zamanın bazı girişimcileri tarafından 1948 yılında kurulmuş olan Genel sigorta 1975 yılına gelindiği zaman Çukurova Holding’e satılmıştır.  2007 yılında ise şirket İspanya ve Güney Amerika’nın da en büyüğü olan Mapfre grubu Çukurova hisselerinin % 80’lik bölümünü satın almış ve 2009 yılından itibaren de Genel Sigorta ismi Mapfre Sigorta olarak tescil edilmiştir.  Bugün halen aynı isimde çalışmalarını sürdüren ve Türkiye’nin güçlü sermayeli sigorta firmalarından olan Mapfre yenilikçi yapısını daima harekete geçirmiş değişim ve dinamizmin de yeni yüzü olmuştur. Bugüne kadar geride bırakmış olduğu onlarca yılın ardından sigorta sektöründe emin ve güven vererek adımlarını atmaya devam etmiştir. Yalnız ülkemizde değil dünyada da uluslararası anlamda söz sahibi olmuş ülkemize de ekonomik olarak katkılarını sürdürmüştür.

Türkiye’de binlerce müşterisine hizmet verirken aynı zamanda daima büyüyen yapısıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yaygın acente ağı ile birlikte tüm sigorta hizmetlerinde geniş bir kapasitesi vardır. Mali gücü yüksek ve hasar ödemelerinde hızlı çözüm sunabilme kabiliyeti sayesinde ülkemizde güçlü sigorta şirketleri arasında yer almaktadır. 

Türk sigorta sektöründe güçlü olan şirket bugün ödenmiş olan 350 milyon liralık bir sermayesi vardır. Fitch tarafından finansal güçlülük notu ile derecelendirilmiş ve müşteri memnuniyeti noktasında da her zaman örnek gösterilmiştir. 2005 yılından bugüne dek, müşteri ihtiyaçlarının karşılanması ve memnuniyetinin sağlanmasından hareketle ürün ve hizmet kalitemizi ve güvenilirliğimizi yönetmeye yardımcı olmak amacıyla, uluslararası denetim ve belgelendirme kuruluşları tarafından belgelenen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır.

Sigortacılık sektöründe istikrarlı olabilmek önemlidir bunun içinde güçlü ve zeki bir yönetime sahip olmanız gerekir. Mapfre sigorta yönetiminden çalışanlarına kadar bu başarısını sağlamış ve daima ileriyi gören olmuştur. Sektörde ürün çeşitliliğini çoğaltabilmek adına pek çok sigorta modelini de ilk uygulayan ve geliştirenler arasında gösterilir. Mali politikalarının yüksek verimle idare ediliyor olması şirketin karlılığını da düzenli olarak artırmıştır. Performansını kurulduğu günden bugüne kadar hiç eksiltmeyen ve her zaman bir adım önde olma sloganıyla hareket eden sigorta firması Türkiye’de hizmetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir.

13 Ocak 2019
516 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al