Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Dünyada 70 binin üzerinde ülkede hizmet veren Allianz Sigorta yaklaşık olarak 75 milyon müşterisine hizmet veriyor. 180 binin üzerinde çalışanıyla bankacılık, sigorta ve varlık yöntemi hizmetleri alanında dünyanın en büyük 20. Şirketi arasında yer alıyor.

Allianz sigorta lider sigorta firmaları arasında Ürünlerine baktığımız zaman ise müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek adına pek çok ürün çeşitliliği sunabiliyor. Türkiye’de sigorta şirketlerinin sayısı önemli oranda yer alıyor ve bu sigorta firmaları arasında sıyrılarak kendini de ortaya koyabilmek kolay değil. Allianz sigorta Türkiye’ye geldiği günden bugüne de pek çok üründe lider konumda olmayı başarabilmiş konumda.


Allianz Sigorta Ürünleri

Allianz Sigortan yalnız Türkiye’de değil Dünyada da büyüyen ve karlı konuma geçmeyi hedefliyor. Sigorta sektöründe sürdürülebilir kar elde edebilmek kolay değildir şirket stratejisinin temelinde de sermayesinin korunması ve daha fazla genişletilmesini hedeflediğinden dolayı yapısal yüklerinin azaltılması ve rekabet ortamı içerisinde marka değerinin korunmasına önem veriyor. Sigorta şirketinin geçmişine baktığımız zaman ise tarihçesini şu şekilde görebiliyoruz.


Allianz Sigorta Tarihçesi

İtalyan sigorta firması RAS öncelikli olarak Şark sigortanın kuruluşunu 1923 yılında yaptı. Şirket o zaman yangın ve nakliyat alanlarında hizmet veriyordu 1950–1970 tarihleri arasında ise ürün yelpazesine makine montaj branşlarını ekledi. Yıl 1974’e geldiğinde ise Şark Sigorta Koç topluluğunun bünyesine dahil oldu. 1980 yılında ise ev, emeklilik ve işyeri paketleriyle poliçe hizmetini genişletti. 1988 yılında ise Allianz ve Tokio Marine Şark sigortaya ortak oldular. 1991 yılında hayat, sağlık sigortalarını başlattı. 1998–2001 yılları arasında sigorta ürünlerinde isim değişikliklerine gidildi ve tek elden yönetilmeye başladı. Şirketi 2003 yılına gelindiğinde Türkiye’de henüz yeni bir sistem olan bireysel emeklilik sistemini de kurdu. Bu hizmette faaliyet gösteren ilk 5 şirketten bir tanesiydi. 2007 yılında şirketin başarıları görülmeye başlandı ve Türkiye’nin en beğenilen sigorta şirketi olarak seçildi.
Allianz sigorta bugün itibariyle pek çok ürün alanında hizmet veriyor. Kasko sigortası, trafik sigortası, özel sağlık sigortası gibi pek çok ürün yelpazesi var.

Allianz Sigorta Ürünleri Hksigorta’da

Allianz Sigortanın hizmetleri arasında çok sayıda ürün yelpazesi HKsigorta tarafından sunuluyor. ihtiyacınız olan sigortaya online olarak başvurun.

12 Ocak 2019
650 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al