Özel Sağlık Sigortası

Anasayfa » Özel Sağlık Sigortası

  Özel Sağlık Sigortası Nedir?

  Hastanelere gittiğiniz zaman daha konforlu bir sağlık hizmeti almak istediğiniz zaman yaptırmanız halinde bunu gerçekleştirebileceğiniz özel sağlık sigortası bugün Türkiye’de pek çok kişi artık bu guvencenin öneminin farkında olduğu için yaptırmaktadırlar. Peki özel sağlık sigortası ne durumda devreye girer.

  Özel sağlık sigortası anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarına gittiğiniz zaman sağlık giderlerinizi sigorta firmanız tarafından ödenir. Bu sayede harcamalarınızda kontrol altına olmuş olacaktır.  

  Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi

  Yukarıda özel sağlık sigortasından kısaca bahsettik ancak daha net bir tanımlama yapmamız gerekirse. Özel sağlık sigortası sahibi olan bir kişi olası kaza, hastalanma gibi durumlarla karşı karşıya kalması halinde anlaşmalı olan özel hastaneye gitmesi halinde ekstra bir fark ucreti ödemek durumunda kalmaz. Ortaya çıkan tum ucretler sigorta firması tarafından karşılanır.

  Özel sağlık sigortası belli limitler doğrultusunda yapılır. Genel ve özel şartları mevcuttur. Genel şartlar tüm sigorta firmalarında aynı şekildedir. Ancak özel şartlar sigorta şirketine göre değişebileceği gibi fiyatları da bu bağlamda farklı olabilecektir.  

  özel sağlık sigortanızın başlatılabilmesi için öncelikli olarak size uygun olan bir poliçenin seçilmesi gereklidir. Genel şartlar her sigorta firmasında aynı olduğu için sizin odaklanmanız gereken şey özel şartlardır. Ancak siz özel şartlar almak istemiyorsanız o zaman bu durum değişebilir.  

  Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

  Özel sağlık sigortası yaptıran birisi istediği bir doktora gidebilir ve anlaşmalı sağlık kurumunu tercih edebilir. Burada hastane ve doktor seçme özgürlüğü kazanmış olacaktır. Özel sağlık sigortası yaptırılırken iki turlu yol izlenir. Bunlardan birincisi ayakta tedavi teminatı ikincisi ise yatarak tedavi teminatıdır. Bu iki teminatın birbirinden farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için ihtiyacınıza uygun olan bir teminatı tercih etmeniz gerekir. Özel sağlık sigortası eğer ki özel şartlarda belirtilmişse bu durumda yurtiçi ve yurtdışında da geçerli olabiliyor.

  Özel sağlık sigortasının en buyuk avantajı hiç beklemediğiniz bir zamanda yaşayacağınız sağlık problemlerinizde size maddi olarak destek çıkıyor olmasıdır.

  Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz!

  Sağlık Sigortanızı İhmal Etmeyin!

  Özel sağlık sigortası teklifinizi Hksigorta.com’dan alabilirsiniz.

  Call Now ButtonAra ve Teklif Al