Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anasayfa » Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı sosyal güvenlik yani SGK’nın karşılamadığı ya da belli bir limit dahilinde ödeme yaptığı özel hastanelerde ortaya çıkan farkın ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. 

  Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası kişinin kendi isteğine bağlı olarak yapılır. Bunun için herhangi bir zorlayıcılığı yoktur. Sigortayı yaptırabilmek için zorunluluk SGK’nın olmasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara yaptıran bir kişi özel bir hastaneye gittiğinde ekstra bir fark ödemesi yapmaz.

  Ankara Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı olarak 0–60 yaş arasını tercih etmiştir. Bazı sigorta şirketleri yaş sınırını aşmış olsa da Türkiye’de sadece bir sigorta şirketi 80 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti vermektedir. 

  Tamamlayıcı Sağlık sigortasının dışında kalan yani diğer bir ismiyle destekleyici sağlık sigortası kapsamında yer alan güvence çeşitleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiştir. Devlet destekli olan sağlık sigortaları kapsamı dışında kalan harcamalar Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanır. 

  HK Güvence’den Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi alın.

  Tamamlayıcı sağlık sigortanızı online satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz!

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  Özel hastanelerde bilindiği gibi sınır bir limit belirlenmiştir ve bu sınırın üzerine çıkan her ödeme tedavi hizmeti alandan peşin olarak tahsil edilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara hizmeti alındığında ise böyle bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız.  

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

  Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara hizmeti bu sigortayı yaptırmak isteyen kişilerin yaşına ve sağlık durumuna göre kişiyi güvence altına alacaktır. Sigortanın yaptırılması halinde ise alacağınız güvence şu şekilde olacaktır. 

  • Alternatif bir sağlık hizmeti
  • Özel hastanelerde Devlet sigortasının üzerinde çıkan ödemeleriniz.
  • Özel hastanede konaklama ücretleri

  Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki türlü tedavi imkanı söz konusudur. Bunlardan birincisi yatarak tedaviler ikincisi ise ayakta tedaviler.  Ayakta ve yatarak tedavide alacağınız hizmet birbirinden farklıdır buna göre alacağınız hizmet aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

  Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı

  Tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavi teminatı aldığınız zaman sizi destekleyecek olan şeyler ise cerrahi işleler, acil sağlık giderleriniz ve ufak çaplı meydana gelen yaralanmalar gibi durumlardır. Olası bu şekilde olayların meydana gelmesi halinde sigorta şirketinizin anlaşmalı olan bir hastaneye gittiğinde sizden ekstra hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Sizin yapmanız gereken özel hastaneye girişte sigortalı olduğunuzu belirtmek ve sigorta şirketinizin durumdan haberdar edilmesini sağlamaktır. 

  Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı

  Ayakta tedavi teminatını yaptırdığınız andan itibaren ortaya çıkabilecek olan hastane masraflarınızın bir kısmı sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Buna göre özel hastaneye gittiğinizde doktor muayene ücretiniz, tetkikleriniz, tahlilleriniz, teşhisiniz ve radyoloji giderleriniz sigorta firması tarafından karşılanır ve sizden hiçbir ücret talep edilemez.  Ayakta tedavi teminatında sigorta şirketleri genellikle bir yıl içerisinde 10 kez ücretsiz muayene hakkı verir. Ancak bu durum sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigorta hizmetini almadan önce sigorta şirketinden bu durumu öğrenmeniz faydalı olacaktır.

  Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara hizmeti almak ve özel hastanelerden ücretsiz olarak yararlanmak istiyorsanız sizde Hksigorta.com üzerinden sigortanızı yaptırabilirsiniz. 

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Faydası Nedir?

  Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdınız ayakta ya da yatarak tedavi hizmetini başlattınız bu durumda nasıl bir hizmet alabilirim bana kazandırdığı neler olacaktır derseniz onu da şu şekilde açıklayalım.

  Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler devlet hastanelerindeki uzun kuyruklara takılmak zorunda kalmadığından zaman bakımından büyük avantaj sağlarlar. Devlet hastanesinde süreç her zaman uzun olacaktı. Muayene, tahlil, teşhis ve tedavi süreci derken bazen günlerce içinden çıkamadığınız randevularla karşı karşıya kalırsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte özel hastane konforuna doğrudan geçiş yapılacağından dolayı uzun kuyruklarla uğraşmak zorunda kalmazsınız ve bu da önemli bir zaman kazancı demektir.

  Alacağınız sağlık hizmeti otel konforunda olacağından dolayı hizmet aldığınız kişilerin sizinle olan iletişiminden tutunda aracınızı bıraktığınız yere varıncaya kadar her şey size özel ve ayrıcalıklı olacaktır.

  İstediğiniz bir doktoru seçebilme imkanınız olur.

  Türkiye’nin neresinde olursanız olun sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu özel hastanelerden herhangi birisinde tedavinizi yaptırabilirsiniz.

  Özel hastaneye gittiğinizde muayeneniz esnasında bir de ortaya çıkacak olan tedavi giderlerini düşünmezsiniz.

  Call Now ButtonAra ve Teklif Al