Konut Sigortası

Anasayfa » Konut Sigortası

  ADRES BİLGİSİ

  Konut Sigortası Teklifi Almak İçin Yukarıdaki Formu Doldurunuz.

  Konut Sigortası Nedir?

  Tahmin ediyorum ki başına bir şey geldiğinde sizi yıkacak ve en çok üzecek olan şeylerden bir tanesi de konutlarınız olacaktır. Bunun daima bir risk altında olan konutunuzu koruma altına almanız önemlidir. Konutların koruma altına alınması ise onların temellerini daha da sağlamlaştırmakla olmaz. Evet bu alınacak önlemlerden bir tanesidir. Ancak Türkiye’nin de bir deprem kuşağında olduğunu düşünürseniz temeli ne kadar sağlam olursa olsun bir risk söz konusu olacaktır. Konutlarınızı güvence altına alarak riskin uzaklaştırılmasını sağlamak için ise yaptırılacak olan iki çeşit sigorta türü vardır. Bunlardan birincisi DASK yani zorunlu deprem sigortası ikincisi ise konut sigortasıdır. bu iki sigorta sizin konutlarınızı güvence altına alacağı gibi ikisinin de yapılmış olması tam bir koruma sağlayacaktır. Bu iki sigorta türünü birbirinden ayıran en önemli özellik ise DASK’ın zorunlu olması konut sigortasının da isteğe bağlı olmasıdır. Bunu aynen kasko ve trafik sigortası gibi düşünebilirsiniz. Bilindiği üzere trafik sigortası zorunlu kasko sigortası isteğe bağlı olan bir uygulamadır.

  Konut Sigortasında Ana ve Ek Teminatlar Nelerdir?

  Konut sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken teminatlardır. Bunun içinde ana teminatlar olarak yangın ve hırsızlığı gösterebiliriz. Eğer evinizde herhangi bir nedenden dolayı yangın meydana gelmiş ya da hırsızlık yaşanmışsa bu durumda oluşacak olan zararların karşılanması da konut sigortanız sayesinde mümkün olacaktır. Konut sigortasına yaptırılacak olan ek teminatlarla da sigorta şirketinin sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. 

  Konut Sigortası Yaptırmanın Avantajları

  Yapılacak olan her sigortanın sizin için pek çok avantajı vardır. Belki ödeme yaparken size sorunmuş gibi gelebilir ancak evinizin ve sizin her an bir risk altında olduğunuzu düşünürseniz burada yaptıracağınız konut sigortası ile birlikte her türlü riskleri de üzerinizden atmış olursunuz. Yapılacak konut sigortasıyla birlikte olası bir durumda sizden ekstra bir para ödemesi çıkmayacaktır. Bu da kısmi olarak ödeyeceğiniz bir ücret neticesinde önemli bir maddi kaygının da ortadan kaldırılmış olduğunu görebilirsiniz.

  Konut Sigortası Fiyatları

  Konut sigortasında fiyatlar ise bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösterdiği gibi binanın genel durumu da belirleyici bir faktör olarak gösterilmektedir. 

  HK Güvence olarak biz her konut sigortası konusunda siz değerli müşterilerimize her zaman en uygun olan çözümleri sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz. Konut sigortası yalnız ev sahiplerine değil aynı zamanda kiracılara da yapılmaktadır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
  Call Now ButtonAra ve Teklif Al