Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sağlık Sigortası

Anasayfa » Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası Nedir?

Devlet tarafından da desteklenmiş bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nun karşılamadığı veya limitlerinin aştığı tedavilerin karşılanması amacıyla geliştirilmiştir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman SGK ile anlaşması olan özel hastanelerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Eğer bir sigorta firmasından tamamlayıcı sağlık sigortası ya da özel sağlık sigortası hizmeti almışsanız o zaman anlaşmalı bir hastaneye gittiğinizde daha kaliteli bir sağlık hizmeti alır ve bunu aylık düzenli ve belli rakamlarla ödersiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sağlık sigortası türlerinden bir tanesidir. Bunun inde sigorta firmalarının teminatları ve sigortalının talep ettiği ek teminatlara göre değişiklik gösterir. Bunun için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları konusunda net bir rakam belirtmek yanlış olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

  • Özel sağlık sigortası yaptırabilecek maddi bir geliriniz yoksa o zaman daha uygun olan ancak yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız.
  • Sağlık önemli bir konu ve ciddi bir sağlık probleminiz oluşmuşsa tamamlayıcı sağlık sigortası size ilaç gibi gelecektir. Çünkü özel hastanede ciddi hastalıkla ilgili tedavi sureci yüksek paralara mal olabilir.
  • Vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir ?

Özel sağlık sigortası nedir? Sorusuna basit bir yanıt verecek olursak. Bir insanın sigortalandıktan sonra sağlığıyla ilgili sorunlar yaşaması halinde özel hastaneye gittiği zaman ücretsiz alacağı tedavi hizmetidir.

Özel sağlık sigortası belli limitler ve genel şartlar doğrultusunda poliçeniz üzerinde yazılı olan risklere karşı güvence altına alır. Özel sağlık sigortası genel ve özel şartları kapsar. Bunun için özel sağlık sigortası yaptıran kişilerin mutlaka sigorta şirketinin hizmetleri ve poliçe üzerinde yazılı olan teminatları mutlaka iyice incelemesi gerekir. Özel sağlık sigortasında hizmetler sigorta şirketine göre değişiklik gösterir.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Özel sağlık sigortası yaptıran kişi istediği doktor ya da özel hastaneden tedavi olabilme imkanı sağlayacaktır. Sigortasının poliçesi doğrultusunda karşılaşacağı hastalık ya da kazalarla meydana gelen hastalıklarda ayakta veya yatarak tedavi teminatları alır. tedavilerin kapsamı ayakta ya da yatarak teminatlara göre farklılık gösterir.

Ara ve Teklif Al