DASK Primi Hesaplama

Anasayfa » DASK Primi Hesaplama

DASK yani zorunlu deprem sigortası belirlenirken bir takım kıstaslara göre hareket edilir. Hesaplamanın ilk aşamasında prim ücreti belirlenirken bir deprem olur ve deprem sonrasında sigorta ödemesinin en yüksek bedeli hesap edilerek yapılır. Sonrasında ise bu belirlenmiş olan tutar o tarifenin fiyatıyla çarpılır. Bu sayede Online DASK primi hesaplama işlem de yapılmış olacaktır.

Online DASK primi hesaplama işlemi, DASK fiyatları ne kadar gibi ayrıntıları makalemizin içerisinde bulabilirsiniz. 

Öncelikle şunun altını çizerek başlayalım DASK yani zorunlu deprem sigortasının amacı olası bir deprem sonrasında oluşacak maddi zararların karşılanmasını sağlayacaktır. Bu sayede sıkıntılarınızın yanı sıra bir de bu zararın üstesinden nasıl gelebileceğinizi düşünmek zorunda kalmazsınız.   

DASK Fiyatları Hesaplaması

Zorunlu Deprem Sigortasında tarifeler belirlenirken bulunduğunuz bölgedeki depremin riskleri göz önünde bulundurulur. Bu da fiyatların değişkenlik göstereceği anlamına gelecektir. Türkiye’de deprem tahminlerine göre 5 bölge planlanmış ve burada risk değerlendirmeleri de ilçe ilçe olarak belirlenmiştir. Bu riskin belirlenmesi yani risk haritası Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından belirtilmiştir. Zorunlu Deprem Sigortası belirlenirken aynı zamanda yapının o anki genel durumu da göz önünde bulundurulacaktır.

DASK Ücretlerini Nasıl Belirleniyor?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi online DASK primi hesaplaması yapılırken farklı kriterler göz önünde bulunduruluyor. Bunun içinde standart bir fiyat uygulaması olmayacaktır. Fiyat belirlenirken adres bilgilerinizden yola çıkılarak bölgenin risk haritası belirlenmiş olacaktır. Eksperler ise evinizin genel durumu hakkında bilgiler aldıktan sonra size fiyat teklifi sunulur.

DASK Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

  • Konutun bulunduğu bölgenin risk durumu
  • Konutun nasıl yapıldığının tespiti (Beton arme, Çelik yapı, karkas, Yağma yapılar vs.)
  • Yapının toplam büyüklüğü
  • Yapının ne zaman yapılmış olduğu
  • Yenileme mevcut mu yoksa ilk kez mi DASK yaptırılıyor?
 DASK Fiyatları Hesaplama

Yapılarınıza DASK yaptırırken öncelikli olarak bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak bu konuda kesin bir bilgi almak istiyorsanız DASK’ın resmi sitesi olan https://www.dask.gov.tr adresine girerek Online DASK Primi hesaplama aracını kullanıp tam bilgiye sahip olabilirsiniz. Burada bulunduğunuz şehir, ilçe, mahalle, yapının durumu, yılı, büyüklüğü gibi genel bilgilerinizi girdikten sonra hesaplama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Call Now ButtonAra ve Teklif Al