Online Kasko Değer Listesi

Anasayfa » Online Kasko Değer Listesi

Online kasko değer listesi ilk kullanım amacı hasarın ödemelerinde fayda sağlıyordu. Ancak sonrasındaki yıllarda bu durum aracın fiyatının belirlenmesi için farklı kaynaklarında oluşmasını beraberinde getirmiştir. İnternet üzerinde hizmet veren araç ilan siteleri, otomobil siteleri gibi farklı kaynaklardan alınan bilgilerde göz önünde bulunduruluyor. Bir aracın kasko değeri aracın o günkü bedelini de gösteriyoruz. Çünkü bu online kasko değer listesi her ay düzenli aralıklarla yenileniyor. Kasko değer listesini ise TSB yani Türkiye Sigortalar Birliği yayınlıyor.

Yukarıdaki açıklamayı bir örnek olarak göstermemiz gerekirse şöyle bir açıklama yapabiliriz. Kaskolu bir araç kaza yaptı ve sonrasında ise pert haline geldi. İşte bu durumda sigorta şirketinin de mutlaka o aracın sahibine tazminat ödemesi yapması gerekiyor. Çünkü insanların sigorta yaptırmak istemesindeki asıl amaçta budur.

Sigorta şirketi ise böyle durumda kendisini düşünmüş olacağı için TSB’den alacağı online kasko değer listesine bakacak ve buradan yola çıkarak bir belirleme yapacaktır. Bu işlem yapılırken ise burada Türkiye Sigortalar Birliğine büyük görev düşmektedir. Bu nedenle de birlikte tek bir noktadan fiyat almak yerine piyasayı genel olarak takip eder ve ilan sitelerinden alacakları bilgiler doğrultusunda hareket eder. Yani bir anlamda TSB’den daha önemli olan konu internetteki ilan siteleridir.

Kasko Değer Listesi

Kaskoda değer hesaplaması yapılırken artık çok farklı uygulamalar ele alınıyor. Eskiden bu bedel poliçe üzerinde belirtiliyordu ve olası bir ödeme yapılması durumunda ise poliçenin üzerindeki rakamın ödenmesi gerekiyordu. Fakat bu durumun Türkiye ekonomisindeki dalgalanmalarda göz önünde bulundurularak değiştirilmiş oldu. Çünkü geçtiğimiz yıl yapılmış olan bir kasko sigortasındaki değer şu an aracın olduğu fiyatın çok altında olabiliyordu. İşte bu durumun o zamanlar mağduriyet oluşturmasından dolayı da bugün sistem ilan sitelerine doğru dönüştürülmüş oldu.

Yeni yapılmış olan bu uygulamayla birlikte aslında araç sahipleri de pert olacak araçlarının ne kadar bir değere sahip olduklarını da üç aşağı beş yukarı bilmektedirler.

Online Kasko değer listesi hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Türkiye Sigortalar Birliği’nin https://www.tsb.org.tr resmi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Call Now ButtonAra ve Teklif Al