Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Koru Sigorta

Koru Sigorta

Koru sigorta 2011 yılından bu yana hayat sigortasının dışındaki alanlarda hizmet vermektedir. Koru sigortanın üstlenmiş olduğu poliçelere baktığımız zaman özellikle büyük kooperatifler, sendikalar, dernekler, vakıflar, meslek odaları vasıtasıyla geniş kitlelere ulaşmıştır.  Sigorta şirketine ortak olmak ve gelecek riskleri paylaşmak sigorta bilincini de tabana yaymaya çalışmıştır.

Kooperatif kavramının dinamikleri ile sigorta sektörünün temelini oluşturan risk yönetimini birleştirmektedir. Sigortacılığı kooperatif mantığı ile birlikte sentezlemiş sigortacılık modelini de dünyanın birçok ülkesinde uygulamış olan çok sayıda firma vardır. Türkiye’de ise bu başarıyı yakalayabilmiş olan firma sayısı yok denilebilir.

Türkiye sigorta sektöründe de güçlü bir potansiyele sahiptir. Koru sigorta ise çok sayıda kooperatife ilham kaynağı olmuş ancak mevzuatlarında yeterli olmamasından dolayı kooperatif sigortacılığının gelişmemesi ortaya çıkmıştır. 2016 yılına gelindiğinde ise Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün kontrolü altında AŞ.’ye dönüştürülmesine karar verilmiştir. 2017 yılında toplanmış olan ortakların tamamı bir genel kurul toplantısında karar alarak Koru Sigorta kooperatifini Koru Sigorta A.Ş.’ye dönüştürmüştür.

Koru sigortasının bugünkü yapısına baktığımız zaman ise güçlü bir sermayesinin olduğu görülüyor.  Teknolojiye vermiş olduğu önemle birlikte teknolojik altyapısını da güçlü hale getirmiştir. Koru sigorta bünyesinde çalışan tüm personeller kendi alanında uzmandır ve yeteneklerini sergilerken görevlerini ön planda tutmuşlardır. Özgün sigortacılık önemli bir konudur. bu sizi daima yenilikçi ve güçlü yapacaktır. Sigorta sektöründe çözüm odaklı olduğunuz zaman kaliteli hizmet sunabilirsiniz. Bugün Türkiye’de 100’ün üzerinde acentesi ve 1000’in üzerinde çalışanı varsa hizmet kalitesinin sürekli olarak artırılmasından kaynaklanmaktadır.

 HDI sigorta sektördeki sunmuş olduğu uzmanlıkları sayesinde güvenilir bir marka olmayı da başarmıştır. Geniş vizyonu güçlü alt yapısı ve sürdürülebilir olması değişimlere de ayak uydurmasını sağlamış durumda.  

Sigorta hizmetinde hızlı karar alabiliyor olmak sizi daha güçlü yapacaktır. Bu sayede akıllı çözümler geliştirebilir ve geniş bir vizyona sahip olabilirsiniz.

Firmamız Hksigorta size Koru Sigorta hizmetlerinden istediğiniz teklifi alabilmeniz konusunda her türlü kolaylığı sağlayacak ve hızlı çözümler sunacaktır.

Hızlı değişimlerin getirdiği belirsizlikleri aşmak için sezgisel ve keşifçi bir girişimci zihniyete sahip olmak.

13 Ocak 2019
298 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al