Doğa Sigorta

Doğa Sigorta

Doğa Sigorta 2013 yılında kurulmuş ve 2014 yılı itibariyle T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından 18 sigortacılık ruhsatlarını alarak faaliyetine başlamıştır.

Doğa sigorta ürün çeşitliliğinde çok geniş bir hizmet vermekle birlikte hayat sigortasının dışında tüm ürünlerde sigorta hizmeti sunmaktadır. Ürünlerine baktığımız zaman ise yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık, Sorumluluk, Kredi göstermektedir.

Doğa sigortanın Türkiye çapında 1850 çalışan acentesi, brokeri ve banka sürans kanalları mevcuttur. Bu anlamda çok geniş bir hizmet ağı ve asistans desteği bulunuyor. Sigorta sektöründe kaliteli hizmet vermek adına müşteri memnuniyetine önem veren ve bunu her fırsatta ön plana çıkaran Doğa sigorta Türkiye’de özellikle de sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem vermektedir. Doğa Sigorta faaliyetine başladığı günden beri Swiss Re, Scor Re, Milli Re, Gic, Hanovver Re , Arch Re, Amlin Re; Axis Re gibi dünyanın en güçlü reasürans şirketleriyle tüm branşlarda risk paylaşımı yaparak ulusal ve uluslararası sigortacılık sektöründe önemli bir yer edinmiş ve risklerini minimum seviyelere indirmiştir.

Doğa sigortayı diğer sigorta firmalarından ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesinin de yerli bir sigorta firması olarak güçlü mali yapısını gösterebiliriz. Teknolojiye olan uyumu beraberinde topluma sunmuş olduğu faydalı çalışmalarla da kendisini göstermiştir. Sigortacılıkta şeffaf olmak ve hareket etmekte yine aynı şekilde önemli bir konudur. Bu sayede insanlar size daha fazla güvenecek ve kafasındaki soru işaretlerinin de ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Doğa sigorta 2015 yılı içerisinde Türkiye’de henüz kullanımı fazla olmayan katılım sigortacılığı konusunda da yurt içinde ve yurt dışında yapılan uygulamaları inceleyip alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra hizmet vermeye başlamıştır. Katılım sigortacılığı önemli bir uygulamadır. Doğa sigorta ise sektörde bu sigorta modelini uygulayarak bir ilk olmayı da başarmıştır.

Sigorta sektöründe deneyim ve tecrübe önemli bir konudur. Yönetim kadrosunun güçlü olması aynı zamanda şirketin de sigorta alanında ilk 10 şirket arasına girmesini sağlamıştır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi doğa sigorta sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyor ve bu anlamda da spora ve gençliğe de büyük katkılar sağlamıştır.

12 Ocak 2019
682 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al