Bereket Sigorta

Bereket Sigorta

Bereket Sigorta 1995 yılında kurulmuş ve amacı Türkiye’nin her bölgesine sigortacılık hizmetini en iyi şekilde sunabilmektir. Sigortacılığın tabana ulaşabilmesi önemlidir. Çünkü bu sayede insanlar sigortaya erişim sağlayabilecektir. Bereket Sigorta 13 Ocak 2017 yılında Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine satılıp devredilmiştir.

Bereket sigorta Türkiye’de faaliyetlerini sürdürürken sigortacılık alanında geniş bir hizmet ağıyla hizmet vermektedir. Yapmış olduğu sigortalar arasında ise kasko, trafik, yangın, mühendislik, tarım, sağlık, ferdi kaza, nakliyat, hukuksal koruma, oto dışı kaza, DASK ve sorumluluk sigortaları da dâhil tüm branşlarda faaliyet bulunmaktadır. Şirket kurulduğu 1995 yılından itibaren her geçen yıl üzerine koymayı başarmış bunun içinde teknolojinin her türlü imkan ve olanaklarını da yakından takip etmiştir. Sigortacılık hizmetinde acentelik önemli olduğu kadar aynı zamanda online olarak da satış yapabilmek önemli bir konudur. Bereket sigorta yakın zamanda hizmetlerine DASK sigortasının online poliçesini de hazırlamayı başarmıştır.

Sigorta sektöründe müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek önemlidir. Bunun içinde sigorta gündemini takip ederek uygun olan ürün çeşitliliğini yapmak gerekir. İnsanlar ve acenteler güvenebilecekleri sigorta şirketleri ve iş ortaklarıyla çalışmak isterler. Bereket sigortada kurumsal yapısını bu alanda ön plana çıkarmış yenilikçi ve kaliteli hizmetlerini de sürekli olarak sürdürmeyi başarmıştır. Her geçen gün değerine değer katan sigorta firmasının bugün önemli ölçüde müşteri portföyü bulunmaktadır.
Bereket sigortanın genel yapısına baktığımız zaman 5 bölge müdürlüğü ve 2 bölge temsilciliği olduğunu biliyoruz. Ülke genelinde toplam 623 acentesi olan ve temel sigorta ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılayan şirket hizmetlerini sürdürürken aynı zamanda ahlaki kurallara da olabildiğince uyum göstermektedir. Sigorta teminatının hazırlanmış olduğu her poliçede gayrı ahlaki ve meşru olmayan kıymetler konusunda da seçici davranmıştır. Çalışma prensiplerine baktığımız zaman tüm yatırımlarını güçlü tutmakta ve her enstrümanında da faizsiz sistemi kullanmaktadır. Faizsizlik sigorta şirketi için azami özen gösterilen bir konudur.

Şirketin vizyonuna baktığımızda ise çalışan, iş ortakları ve müşterilerin beklentilerinin de üzerinde yenilikçi bir marka olmak olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar göstermiş olduğu başarıları ise vizyonuna büyük ölçüde sadık kalmasından kaynaklanıyor. Marka etik değerlere önem vermiş yaygın hizmet ağıyla sektörün güven duyulan bir sigorta şirketidir.

12 Ocak 2019
562 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al