Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Zorunlu Trafik Sigortası Teklif Al

Zorunlu Trafik Sigortası Teklif Al

Trafik sigortası aracınız için yaptırmak zorunda olduğunuz bir sigorta türüdür. Türkiye sınırları içerisinde kara yolunda seyir halinde olan her araç sürücüsü bu sigortayı yaptırmakla yükümlüdür. Adından da anlaşılacağı gibi trafik sigortası olmadan bir aracın trafiğe çıkıyor olmasının beraberinde getireceği bir takım cezai yaptırımlar olacaktır. Bu yaptırımlara baktığımız zaman ise şu şekilde belirtebiliriz.

Trafik sigortası olmayan bir araç polis ekiplerince yakalanırsa araç direk olarak bağlanır ve trafik şubenin otoparkına çekilir.  Bu çekilme sonrasında ise araca ceza kesilmiş olacaktır. Otoparktan aracın alınması ise maddi ve manevi olarak öyle kolay olmayacaktır. Durumu şöyle düşünürseniz bir sürücünün aracına trafik sigortası yaptırmamasının tek geçerli nedeni parasının olmamasıdır. Dolayısıyla zaten parası olmadığından dolayı trafik sigortasını yaptırmayan bir sürücü aynı anda daha farklı ödeme yapması ya imkansız ya da onu çok daha fazla zorlayacaktır.

Otoparktan aracın çıkarılabilmesi için öncelikli olarak zorunlu trafik sigortasının yaptırılmış olması gerekiyor. Bunun yapılmasının ardından ise araca kesilmiş olan ceza tutarının ödenmesi şart. En son olarak ise araç otoparkta ne kadar durmuşsa o kadar otopark ücreti verilmesi gerekiyor. Tüm bunları bir arada düşündüğünüzde ise ödenmesi gereken ciddi bir rakam sürücüyü beklemektedir.

Zorunlu trafik sigortasında poliçe yenileyebilmek yukarıda bahsettiğimiz sıkıntılı duruma düşmemek için çok önemlidir. Biz hksigorta olarak bizimle çalışan her müşterimizi sigorta yenileme vakti geldiğinde bilgilendirir ve poliçelerini istemeleri durumunda otomatik olarak yenileriz. Bu sayede trafik sigortası yaptırmamanın yaşatacağı sıkıntıları da çekmemiş olur.

Zorunlu trafik sigortası adından da anlaşılacağı gibi yapılmakla yükümlü olunan bir işlemdir. Aracınızda güvenli bir şekilde seyahat etmek ve daha da önemlisi herhangi bir kaza sonrasında karşıdaki aracın tüm sorun ve masraflarını sırtınıza yüklemek istemiyorsanız bu durum da mutlaka trafik sigortasını yaptırmanız gerekir.

Trafik sigortası zorunluluğunun dışında araç sürücülerini maddi ve manevi olarak koruyan bir sigorta türüdür. Siz suçlu olsanız bile olası bir kaza sonrasında belli bir limite kadar cebinizden herhangi bir para da çıkmayacaktır. Aniden gelen bir kazanın üzerinizde yaratmış olduğu psikolojik etkiyi de bu şekilde üstünüzden kaldırmış olursunuz.

24 Eylül 2019
188 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al