Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası Risk Kapsamı Nedir?

Konut Sigortası Risk Kapsamı Nedir?

Konut sigortası insanların yaşam alanlarını güvence altına almak için yaptırmayı tercih ettikleri bir sigorta türüdür. İsteğe bağlı olarak yapıldığı içinde bazı vatandaşlar konutlarını sigortalatırken bazıları sigortalatmayı tercih etmeyebilir. Ancak evinizde yaşayacağınız herhangi bir olumsuz durum ve daire içerisindeki eşyaların başına bir iş gelme ihtimalinde konut sigortası sizin içinizi rahatlatacaktır. Alacağınız güvenceyi bilerek konut sigortası yaptırdığınızda içiniz rahat edecek ve eşyalarınızı da bir o kadar daha rahat kullanmaya başlayacaksınız. Konut sigortası sadece eşyalarınızı değil binanız içerisindeki tüm sabit tesisatınızı da kapsar. Bu da size daha büyük ve geniş bir avantaj sağlamış olacaktır. Bir kişi konut sigortası yaptırmak istediğinde evini ve evindeki tüm eşyalarını güvence altına alması gerekir. Aksi takdirde yarım bir sigorta almış olacaktır. .

Konut Sigortasında Teminatlar

Konut sigortasında teminatlar risklerin ihtimallerini de koruma altına alacaktır. Teminatlar ne kadar kapsamlı olursa o kadar iyi olur. Konut sigortasında iki türlü teminat vardır. Bunlardan birincisi ana teminat ve bu her sigorta firmasının vermekle zorunlu olduğu hizmettir. İkincisi ise ek teminatlar. Bu sizin isteğinize bağlı olarak çeşitlendirilebilir. Bunun için ek teminat aldığınızda konut sigortanızı ihtiyacınıza bağlı olarak satın almış olursunuz. Konut sigortasında ana teminatlar hiçbir sigorta şirketinde değişmeyecektir. Mesela binanızda bir yangın çıktı ve eviniz zarar gördü bu noktada zararınız sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Ancak ek teminatlarınız olduğunda yangının dışında herhangi bir zararla karşılaştığınızda sigortanız devreye girecektir.

Konut Sigortası Kapsamı

Konut sigortasında fiyatlar ise sizin talep edeceğiniz sigorta türüne göre değişkenlik gösterir. Örneğin yalın sadece ana teminatları satın almışsanız bu durumda sigortaya ödeyeceğiniz ücret daha düşük olacak çünkü alacağınız hizmet daha sınırlıdır. Ancak bu türde bir sigortayı genelde hiçbir konut sahibi istemez çünkü onlar için konut sigortası yapılacaksa evi tam kapsamlı olarak koruma altına alınması gerekir.

Konut sigortasında kapsam içerisine alınan riskler ise şu şekildedir. Sel ve su baskını, cam kırılması, ferdi kaza, hırsızlık, yardım hizmetleri yani acil servis, tesisat ve çilingir gibi haller, enflasyon koruma, deprem ve yanardağ püskürmesi, dâhili su, yer kayması, araç çarpması ve fırtına sayabileceğimiz ek teminatlardan sadece bazılarıdır.

03 Eylül 2019
145 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al