Banka Maaş Hesabına Bloke Konabilir mi?

Banka Maaş Hesabına Bloke Konabilir mi?

Bankalardan kredi talepleri arttıkça insanların kredi ve kredi borçlu sayısının da artmış olduğunu görebiliyoruz. Bu da bankaların borçlu insanların hesaplarına bloke koymasının daha yaygın olmasına olanak sağlamış durumda. Bankalar müşterilerinin kendilerine olan borçlarını ödemediğinde tüm hesaplarına bloke koyarlar ancak başlığımızda da belirteceğimiz gibi banka maaş hesabına bloke konabilir mi? bu soru en fazla merak edilenler arasında.

Bankalar kendilerine borcu olan müşterilerinin tüm bankalarda olan hesaplarına bloke koyabilirler ancak burada tek bir istisnai durum vardır o da maaş hesaplarıdır. Çünkü maaş hesaplarına bloke konulması yasaklanmıştır. Buradaki asıl amaç kişinin temel ihtiyaçlarının karşılanmasının maaş hesaplarına bloke konulmasıyla birlikte imkansız hale geleceğindendir. Dolayısıyla maaş hesabına bloke konulan birisinin borcu ödemesi de mümkün olmayacaktır. 

Ancak burada başka bir madde devreye girer yani bloke konulmaması demek maaşa haciz işlemi uygulanmayacağı anlamına gelmeyecektir.  Bankaya olan borçtan dolayı icra müdürlüğü borçlunun borçlarının tahsil edilmesi için iş yerlerine haciz müzekkereleri gönderebilirler. Dolayısıyla burada iş yeri sahibi borçlunun borcunun tahsili için ¼ oranındaki kısmını icra dosyasına göndermek durumundadır.

Burada anlatımımızdan kafası karışanlar için bir örnek vererek açıklayalım. Ali Bey bir firmada müşteri temsilcisi olarak alışıyor ve Garanti bankası onun hakkında borçlarından dolayı haciz bildiriminde bulundu. İlgili olan icra müdürlüğü bankalara Ali bey hakkında haciz müzekkeresini iletti ve Ali bey’in çalıştığı firma maaş ödemelerini Akbank’ a yapıyor. Bu durumda Akbank İcra müdürlüğünden gelen Müzekkere doğrultusunda Ali bey’in maaş hesabına 1/4 oranında bir haciz koyacaktır.

Ankara trafik sigortası teklifi al

Maaş Hesabından Trafik Sigortası Yaptırma

Maaş hesabınızı kullanarak trafik sigortası hizmetini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın mobil uygulaması ile birlikte online olarak hesabınızı kontrol edebilir ve kredi kartınıza tanımlı olan hesabınızdan Ankara trafik sigortası işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kredi kartından trafik sigortası satın almış olmanın en büyük avantajı sigorta acentesine uğramamanızdır. Bizimle iletişime geçerek sizden isteyeceğimiz bilgiler doğrultusunda oturduğunuz yerden trafik sigortasını yaptırabilir poliçenizi alabilirsiniz.

Hksigorta.com’dan yalnız trafik sigortası değil aynı zamanda kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigorta hizmeti alabilirsiniz.

18 Temmuz 2020
592 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al