Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Yurt dışı Seyahat Sigortası Zorunlu mudur?

Yurt dışı Seyahat Sigortası Zorunlu mudur?

Yurt dışına çıkışlarda başınıza gelebilecek herhangi bir kaza ve sağlık sorunlarında bu sigorta devreye girecek ve tedavileriniz karşılanacaktır. Bunun dışındaki hiçbir sigorta türü sizi bulunduğunuz bir yabancı ülkede koruma altına almaz bunun içinde siz cebinizden harcamak durumunda kalırsınız ve bu da hiçte istenilen bir durum değildir. Başlığımızdaki sorunun yanıtı olarak ise evet yurt dışı seyahat sigortası yani vize sigortası bir zorunluluktur. Bunun içinde yurt dışına çıkmadan önce mutlaka yaptırılması gerekir.

Gezmek insanın en doğal hakkı olduğu gibi gezmeden duramayan insanlarında olduğunu biliyoruz. Bunun içinde çok gezen olsun ya da olması eğer ki bir yerlere sık gidiyorsanız o zaman mutlaka seyahat sigortanızı ihmal etmemelisiniz. Özellikle de yurtdışı seyahatlerinizde bu sizin çok büyük destekçiniz olacaktır.

Yurtdışı sağlık sigortası fiyatları

Yurt dışına çıktığınız zaman bilindiği üzere nasıl bir sigortanız olursa olsun sağlık masraflarınızı karşılamayacak dolayısıyla bu durum sizde sıkıntılara neden olacaktır. Seyahat sigortası ise hem yurt dışında hem de yurt içinde olası hastalık, kaza, kayıp gibi riskli durumlarda sizi güvence altına alacaktır. Seyahat sigortası yurt içinde zorunlu olmasa bile Avrupa ülkelerine gitmek istediğinizde Schengen vizesi almaya çalıştığınız zaman bir ön koşul olarak sunulur. Buna halk arasında vize sigortası şeklinde de söylenmektedir. 

Seyahat sigortasını yaptırırken poliçe o anki duruma göre hazırlanmış olduğundan dolayı başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirtilmesi gerekir. Bunun yanı sıra kaç kişinin seyahat edeceği ve vize şartlarının uygunluğunun kontrol edilmesi sağlanır.  Seyahat sigortası en az 1 hafta en fazla da 1 yıl olarak düzenlenebilir bu da ücretin ona göre değişkenlik göstermesini sağlayacaktır. Kısa süreli olarak yapılmasının nedeni ise insanların yurt dışına çıktıkları zaman kısa kalabilecekleri göz önünde bulundurulmasıdır. 

 Seyahat Sigortası

Yurtdışındayken olası bir kaza ya da benzer sağlık sorunlarında sigortanız devreye girecek ve size ekstra bir ücret ödetmeden tedavi masraflarınız da karşılanacaktır. Bu sigortanın teminatlarına baktığımız zaman ise kişinin evine nakli ya da seyahat sürenizin ihtiyaca göre uzatılması haberleşmenin sağlanması, kaybolan bagajınızın telafisi, ilaçların karşılanması gibi önemli başlıklar bulunmaktadır. Yaptıracağınız bir seyahat sigortasıyla birlikte çok büyük masraflardan da kurtulmuş olursunuz.

27 Nisan 2020
65 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al