Sezaryen Doğumda Sağlık Sigortası

Sezaryen Doğumda Sağlık Sigortası

Annelik dünyanın en kutsal meslekleri arasındadır ve her kadının hayali bir gün bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almasıdır. Ülkemizde doğum yöntemlerine baktığımız zaman sezeryanle doğum oranının % 80’lere ulaştığını görüyoruz. Dolayısıyla sağlık bakanlığı buradaki oranlara dikkat çekerek sezaryenle doğumu daha da güç bir hale getirmiştir. Bunun için normal doğuma teşvik edebilme adına gerekli çalışmalarında yapıldığı biliniyor. Türkiye’de gebelerin eskiye oranla bilinçli bir şekilde hareket ettiği biliniyor ve doğum öncesinden tutunda gebe kalma yöntemlerine varıncaya kadar herkes bir şeyleri öğrenebilme çabası içerisindeler ve bunu da araştırarak yapmaya çalışıyorlar. Dikkatli bir araştırma yaptığınız zaman ise bu durumun bizi doğum sigortasına kadar götürdüğü ortaya çıkıyor. Çünkü bu sigorta hem bebeğinizi hem de anneyi ciddi anlamda bir sağlık kapsamı içerisine alıyor.

Normal doğum sezaryenle doğuma göre çok daha risksiz. Ancak acil bir durum meydana gelmesi ve doktorun bu durumda sezaryen talep ediyor olması tartışılmayacak bir konudur. Hksigorta olarak şunu söylemek istiyoruz ki sezaryen doğum masrafları doğum sigortasından karşılanıyor mu? Bu merak edilen konu başlıkları arasında geliyor. 

Sezaryen Doğum Sigortası

Sezaryenle doğum yapıldığı zaman doğum masraflarınızın tamamı sigorta tarafından karşılanır. Dolayısıyla her sigorta şirketi bunun için gerekli çalışmaları yaparak doğum sigortası süresi belirlemiştir. Doğum süresi ise sigorta firmasına göre değişiklik gösterir bunun için önce bir araştırma yapmak ve sizin için en uygun olanı bulmak gerekiyor. Sigortanızın kapsamını araştırarak tercih ettiğinizde faydasını görürsünüz.

Özel Sağlık Sigortası Doğum Teminatı

Özel sağlık sigortasından yararlanmak istiyorsanız öncelikli olarak hamile olmamanız gerekiyor. Çünkü doğum sigortasından faydalanabilmeniz için bekleme süresi mevuttur. Bu süre ise sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Bazı sigorta şirketi 5 ay öncesinden başlanmasını beklerken bazıları 12 öncesini dikkate alırlar. Yani bu süre içerisinde kesinlikle hamile kalmamanız gerekir. Özel sağlık sigortasında doğum teminatını yalnız bekleme süresine göre değerlendirmemek gerekiyor. 

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz HKsigorta olarak bizimle iletişime geçen her anne adayına doğum sigortası yaparak doğum süresince ve sonrasında sağlıklarının koruma altına alınmasını ve gebeliklerinin çok daha konforlu geçmesini sağlayabiliriz.

03 Mayıs 2019
279 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al