Yüksek Riskli Hamilelik ve Özel Sağlık Sigortası

Yüksek Riskli Hamilelik ve Özel Sağlık Sigortası

Yüksek riskli bir hamileliğiniz varsa siz ve bebeğiniz birtakım sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda ise hamilelik süreniz boyunca izleme veya bakıma ihtiyaç duyacaksınız. Yüksek riskli bir hamilelik için risk faktörlerini ve kendinize ve bebeğinize bakmak için neler yapabileceğinizi yazımızın devamını okuyarak anlayabilirsiniz.

Yüksek riskli hamilelik, gebelikten önceki tıbbi bir durumun neticesi olabilir. Siz veya bebeğiniz için hamilelik sırasında gelişen tıbbi bir durum, hamileliğin yüksek riskli olmasına neden olur.

Yüksek Riskli Hamilelik İçin Risk Faktörleri

  • 35 yaş üstü annelerde gebelik riski daha yüksektir.
  • Sigara içmek, alkol almak ve uyuşturucu kullanmak hamileliği riske atabilir.
  • Yüksek tansiyon, obezite, diyabet, epilepsi, tiroid hastalığı, kalp veya kan hastalıkları, kötü kontrol edilen astım ve enfeksiyonlar gebelik risklerini artırabilir.
  • Hamilelik sırasında gelişen çeşitli komplikasyonlar risk oluşturabilir.
  • İkiz veya daha yüksek mertebeden katları taşıyan kadınlar için gebelik riski daha yüksektir.
  • Hamileliğe bağlı hipertansiyon bozuklukları öyküsü, sonraki hamileliğinizde bu teşhisi alma riskinizi artırır. Son hamileliğinizde erken doğum yaptıysanız ya da birden fazla erken doğum yaptıysanız, bir sonraki hamileliğinizde erken doğum riskiniz artar.  

Sağlıklı Bir Gebelik İçin Neler Yapılabilir?

Vaktinden önce yüksek riskli bir hamilelik geçireceğinizi biliyor olun ya da yüksek riskli bir hamileliği önlemek için elinizden geleni yapmak istiyor olun, temellere bağlı kalın. Mesela:  gebe kalmadan önce özel bir doktora danışmak sürecin kontrolünü sağlayabilmek adına çok önemlidir. Özel doktorunuz gebeliğinizin başından sonuna kadar sizinle ilgileneceği için neler olabileceğini az çok bilecek ve sizi ona göre yönlendirecektir. Bu durumu genelde aileler gebelik öncesinde planladıklarından dolayı Ankara özel sağlık sigortası yaptırarak sürecin ekstra masraf oluşturmadan özel bir hastanede tamamlanmasını tercih ederler. Doğum öncesinde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda sonraki süreçte bebeğinizin de ömür boyu sigortalı olmasını sağlayabilirsiniz. Gebeliğiniz öncesinde, gebe kaldığınız dönemde ve bebeğiniz dünyaya geldikten sonra özel hastanedeki masraflarınız özel sağlık sigortanız tarafından karşılanır ve bu da size hem güvenli bir doğum hem de doğum sonrasında daha sağlıklı bir süreç için destek sağlar.

16 Kasım 2020
395 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al