Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Pert Kasko Sigortası Nedir?

Pert Kasko Sigortası Nedir?

Her otomobil trafiğe çıktığında belli riskleri taşır. Bunun için sürücüler kendi önlemlerini almak zorundadır. Bu önlemlere baktığımız zaman ise trafik sigortası ve kasko sigortası listenin başında geliyor. Üstelik trafik sigortasının zorunlu olması insanların bu sigortayı mutlaka yaptırmasını zorunlu hale getiriyor.

Kasko ise bir otomobilin herhangi bir nedenden dolayı çarpılması, çarpması, yanması ve diğer birçok durumlarda devreye gireceğinden dolayı aracınızı genel olarak bir güvence altına alacaktır. Kasko sigortası kendi içerisinde farklı alanlara ayrılabilir. Örneğin bu sigorta çeşitlerinden bir tanesi Pert kaskosudur. Pert kaskodan yararlanacak olan araçların genel şartları ise aşağıda belirtilmiştir.

Pert Kasko Genel Şartları

Pert kasko yapılan aracın kara, deniz ya da demiryolunda seyir halinde olan bir motorlu araçla çarpışması gerekir.

Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar.

Pert kasko aracın yanması halinde de hasarınızı karşılar.

Aracın çalınması, parçalarının çalınmasına teşebbüs edilmesi halinde de hasarınızı tazmin edebiliriniz.

Her sigortada olduğu gibi pert kasko sigortası 1 yıllık süre için düzenlenir. Her otomobil pert sigortasından yararlanabilir. Belli bir araç gurubu ya da yıl söz konusu değildir.

Pert kaskonuza ek bir teminat yaptığınız zaman sigortanızı daha geniş bir hale dönüştürebilirsiniz. Aşağıda pert sigortasına ekleteceğiniz diğer teminatlar belirtilmiştir.  

  • Yurtdışı ek teminatı
  • Sigara ve benzeri madde zararları
  • Yetkili olmayan kişilerce çekilme
  • Patlayıcı, parlayıcı, yanıcı madde taşıma
  • Anahtarın ele geçirilmesiyle çalınma
  • Deprem, heyelan, fırtına, dolu, yıldırım
  • Sel, su baskını
  • Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör

Otomobiller trafiğe çıktığı zaman risk altındadır. Bu riskin büyüklüğü ise yaşanılacak olan soruna göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle otomobilinizle ilgili herhangi bir kazaya karışmadan önce önleminizi almış olmak karşılaşacağınız daha büyük maddi problemlerinde önüne geçmiş olmanızı sağlayacaktır. Aracınıza pert kaskosu yaptırmak istediğinizde bizimle 7/24 iletişime geçebilir ve pert kasko sigortası hakkında gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

13 Mayıs 2019
169 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al