Yaşlılıkta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yaşlılıkta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yaşamın her boyutunda sağlık ve esenlik için kişisel sorumluluğu teşvik etmeye odaklanmak gerekir. Sonsuz yaşam ve sürekli sağlık vaat eden somut bir gençlik dönemi olmayabilir, ancak hayatımız boyunca yaptığımız günlük seçimler ve benimsediğimiz alışkanlıklar bizi yaşlılık döneminde rahat ettirebilir.

Spor, kas kuvveti ve esneklik egzersizlerinin bir kombinasyonunu içeren aktif ve dengeli bir yaşam tarzı, çeşitli hastalıkları önlemeye yardımcı olur, kas dokusu kaybı oranını yavaşlatır ve günlük yaşam aktivitelerini iyileştirir. İşte sağlıklı bir yaşamın getirdiği kardiyovasküler ve bilişsel faydalardan bazıları.

Kardiyovasküler Faydalar

Kalp ve akciğerler doğal olarak zaman içinde verimlilik ve güçte bir azalma yaşarlar; bu özellikle hareketsiz popülasyonlar için geçerlidir. İlerleyen yaşla birlikte, kalp hem dinlenirken hem de aktivite sırasında aynı miktarda işi başarmak için daha çok çalışmaya ihtiyaç duyar. Dinlenme kalp atış hızı da her yıl dakikada bir atış hızında azalır. Benzer şekilde, akciğerler, çalışan dokulara ve organ sistemlerine yeterli miktarda oksijen sağlama yeteneklerinin bir kısmını kaybeder. Düzenli spor, sistemik kan akışını ve oksijen tedarikini artırmaya yardımcı olur.

Fiziksel olarak aktif hale gelmek için yürüme, su sporları, bisiklet vb. sporları yaşamımıza dahil etmiş olmak, kan basıncını düşürür ve kontrol edebilir, bu da kalp üzerindeki genel stresi azaltır. Spor ayrıca kolesterol seviyelerini düşürmeye ve damarlarda aterosklerotik birikimi önlemeye yardımcı olur. Dahası, spor yapan bireyler önlenebilir hastalıklardan tüm nedenlere bağlı erken ölüm riskini azaltır. Bu yüzden boş zamanlarda yürüyebilirsiniz ki bu sizi yaşlılık döneminde karşılaşabileceğiniz hastalıklardan uzaklaştıracaktır.

İleri Yaşta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yaşlılık söz konusu olduğunda daha genç yaşlarda konuyu ciddiye almak gerekiyor. Örneğin yaptıracağınız Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte genç yaşta başlattığınız özel sigortanızı yaşlılık döneminde de kullanabilirsiniz. Hatta bebek doğduğunda yaptıracağınız sigortanın yaşam boyu devam garantisi vardır. Bu da yaşlılıkta daha konforlu tedavi anlamına gelir.

Bilişsel Faydalar

Beyin gerçekten dikkate değer bir bilmecedir. Aslında, modern tıp beyni sonsuza kadar inceleyebilir ve yine de onun gizemli ağı hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenemez. Beyin sürekli olarak boyut ve işlevsellik açısından değişir. Yaşla ilgili değişiklikler arasında beyin ağırlığı ve boyutunda bir azalma olur. Yaşlanan beyin hafıza kaybı, akıl yürütme becerilerinde ve zihinsel keskinlikte bir azalma yaşar. Bu nedenle gençlik döneminde yaşlılığınızı düşünerek hareket etmelisiniz.

28 Ağustos 2020
247 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al