Trafik Sigortası Yenileme Süresi

Trafik Sigortası Yenileme Süresi

Trafik sigortasının 1 yıllık olarak hazırlanmış olduğu bilinir bunun için poliçenizi her yıl düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor. Ancak sigortanızın tamamlanması halinde yine tekrarlanmıyorsa o zaman bunun bir takım risklerinin de olduğunu bilmelisiniz. Hksigorta olarak bu makalemizde trafik sigortası yenileme süresi hakkında size detaylı bilgiler verelim istedik.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası ülke sınırları içerisinde trafiğe çıkan tüm araçların yapmakla yükümlü oldukları bir sigorta çeşididir. Zorunlu olduğu için yaptırmamanın da bir takım cezaları vardır bunu daha önceki yazılarımızda sizinle net bir şekilde paylaşmıştık. Ancak kısaca bahsedelim önce aracınız trafikten çekilir, trafiğe çıkması yasaklanır, otoparka çekildiği süre boyunca ödeme yapmak durumunda kalırsınız ve aracınızı tekrar buradan çıkarabilmeniz için sigortanızı yaptırıp tüm cezaları ödemeniz gerekecektir. Bunları bir arada düşündüğünüz zaman ve siz aracınızı sürekli olarak kullanıyorsanız bu durumda trafik sigortası yenileme süresi geçilmemesi gerektiğini de zaten bilirsiniz.

Trafik Sigortası Yenileme Süresi Ne Zaman Biter?

Bu konuda size verebileceğimiz net bir tarih yoktur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her 1 yılın tamamlanmasının ardından yenilenmesi gerekir. Bu sürenin dolması halinde aracınız bir gün bile trafiğe çıkmış olursa bu durumda yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm cezalar ve uygulamalar sizin içinde geçerli olacaktır. Bunun için size söyleyeceğimiz şey poliçenizin kesildiği tarihten 1 yıl sonrasına kadar poliçenizi mutlaka yenilemeniz gerekiyor.

Trafik Sigortanızı Unutsanız Bile Biz Hatırlatıyoruz!

Bazı sürücüler yoğun çalışma hayatı, iş stresi ya da hayat telaşı yüzünden aracının trafik sigortasının zamanını unutabiliyor ya da bilmeyebiliyor. İşte biz Hksigorta olarak müşterilerimizin sigorta tarihleri geldiğinde süre dolmadan önce onları telefonla uyararak poliçelerinin yenilenmesini sağlıyoruz. Biz sistemli bir şekilde hareket eder ve planlamalarımızı sizin sigorta gününüze göre ayarlarız. Bu her müşterimiz için aynı şekilde öneme sahiptir. bunun için siz trafik sigortanızın gününü unutmuş olsanız bile biz size hatırlatırız. Ancak sizin telefon ve diğer ulaşım bilgileriniz değişmesi durumunda size ulaşabileceğimiz bir iletişim bilgisini de bize sunmanız gerekir. Aksi takdirde size istesek de ulaşamayız.

06 Şubat 2019
450 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al