Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası Hasar Tespiti

Konut Sigortası Hasar Tespiti

Konut sigortasının amacı evinizin içindeki eşyaların olası bir hasara karşı korunmasını sağlamaktır. Konut sigortalarında prim hesaplaması yapılırken konutun bulunduğu şehre göre bir belirleme yapılırken konutun türü de dikkate alınır. Dikkate alınacak diğer hususlar ise konutun hangi katta olduğu ne zaman yapıldığı, metre karesidir. Konut sigortası yalnızca ev sahipleri için değil kiracılar içinde uygulanır. Kiracıların konut sigortası yaptırmasının amacı ise eşyalarının korunmasını sağlamaktır. Yapıldıktan sonra 1 yıl geçerliliği olan sigorta süresi boyunca evin içindeki tüm eşyalar güvence altında olacaktır. Eğer ki 1 yıl sonunda yenilemek istenirse bu durumda hasarsızlık indirimi de uygulanacağından dolayı ilk yıldan sonra daha fazla indirim uygulanır. HK Güvence olarak bize ulaşmanız durumunda ise konut sigortanızı ana teminatlar çerçevesinde en uygun fiyatlarla hazırlıyor isterseniz ek teminatlarla da daha güçlü bir hale dönüştürüyoruz. 

Konut sigortasının hazırlanmasında sigorta acentesine vereceğiniz bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer ki yanlış bilgilerle başvurulması halinde olası bir zarar durumunda geri ödeme söz konusu olmayacaktır.

Konut Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Konut sigortasını yaptırdınız ve bu süre içerisinde konutunuzda bir zarar oluşursa bu durumda sigorta şirketi evinize ekspertiz görevlileri gönderecek ve zararın boyutlarının ve şeklinin tespit edilmesi sağlanacaktır. Konut sahibinin hazırlayacağı hasar tespit tutanağında meydana gelen zararın boyutu da açık bir şekilde belirtilmek zorundadır. İşlem sırasında konut içerisinden fotoğraflar çekilerek görüntü alınır. Çünkü konutla ilgili olarak her türlü belge geri ödeme alabilmek için çok önemlidir. Eksper incelemesi sırasında her türlü ayrıntıya dikkat eder ve meydana gelen zararın telafi edilebilmesi için tazminat tutarı belirler. Eğer ki eksperin sunduğu tazminat rakamı konut sahibi için uyguna bu durumda sigorta şirketi anlaşmaya istinaden ödeme gerçekleştirir. Bu işlem sırasında poliçenin bir kopyası ve tapu ya da kira kontratı sigorta şirketine eksiksiz olacak şekilde teslim edilir.

Konut Sigortalarında Bilirkişi Görüşü

Eğer ki ekspertiz görüşmeleri sırasında konut sahibi ile bir anlaşma sağlanamamış ise bu durumda bilirkişi devreye girer ve onun görüşleri neticesinde karar esas olarak alınır.

28 Mart 2019
180 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al