Yeni Doğan Bebek İçin Sigorta Yapılır mı?

Yeni Doğan Bebek İçin Sigorta Yapılır mı?

Yeni bebek bekleyen ailelerin çocuklarının sağlıkları konusunda endişeli oldukları bilinir. Çünkü bebeklerin dünyaya ayak uydurması belli bir zaman almaktadır. Bu zaman dilimi içerisinde de bebeğiniz çok kolay hastalanma riskiyle karşı karşıyadır. Yeni doğan bebek sigortası ise bu amaçla geliştirilmiş olan bir sigorta turudur. Amacı henüz yeni doğmuş olan bir bebeğin daha iyi ve sağlıklı şartlarda tedavisinin yapılmasını sağlamaktır. Aynı zamanda yeni doğan bebeklere özel ya da tamamlayıcı sağlık sigortası yapılabilir.

Yeni doğan bebek sigortası ise bebeğinizin doğumundan sonra meydana gelebilecek olan hastalıklarla ilgili olarak tedavinin teminat altına alınmasını sağlayacaktır. Yeni doğan bebek sigortası isteğe bağlı yapılabilir ve herhangi bir zorunluluğu yoktur. Bebeğiniz doğmadan önce yaptırabildiğiniz gibi doğum sırasında da özel hastane masraflarınızı güvence altına almış olursunuz.

Yeni Doğan Bebek Sigortasını Hangi Firma Yapıyor?

Yeni doğan bebek sigortası da diğer sağlık sigortalarının benzeridir. Bunun içinde o sigortalardan herhangi ayrılığı yoktur. Yeni doğan bebek sigortasının kapsamı teminatlar dahilinde yapılır ve bebeğin hastanede kaldığı zaman içerisinde de bebeğe şu tedaviler ücretsiz olarak yapılır. 

  • Hemşire takibi
  • Doktor takibi
  • Aşı
  • Küvöz masrafları
  • Laboratuvar testleri
  • Kalça ultrasyonu
  • İşitme testi

Yeni doğan bebek sigortası teminatlar kapsamında ve belli bir limitle geçerli olur. Eğer ki bebeğinizin tedavisi sırasında bu teminat limitlerinin aşımı meydana gelirse bu durumda sigortanız da sona erer. Dolayısıyla ortaya çıkan farkları da yine siz kendiniz karşılamak durumunda kalabilirsiniz. Bunun içinde dikkat edilecek bir husus var ki o da yeni doğan bebek sigortası anne ya da babanın tamamlayıcı sağlık sigortasına eklenebilir. 

Hksigorta.com’dan yeni doğan bebek sağlık sigortasında en uygun fiyat teklifini alın.

Yeni Doğan Bebek Sigortasında Süre

Yeni doğan bebek sigortasında süre bebeğin doğumundan itibaren en geç 15 gün olarak belirlenmiştir. 15 gün sonra bebeğinizin sağlık sigortasının devam etmesini istiyorsanız o zaman kendi tamamlayıcı sağlık sigortanıza mutlaka eklettirmeniz gerekir. Bu sayede bebeğiniz için büyük bir avantaj fırsatı yakalamış olursunuz ki o da bebeğinizin ömrünün sonuna kadar sigortalı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu da bebeğinizin yaşamının tedaviler konusunda güvende olmasını sağlayacaktır.

01 Aralık 2019
514 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al