Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL
Uykusuzluk Nedir?

Uzun yol araç sürücülerinin ve onların en çok sıkıntı çektikleri sorunlardan birisi olan uykusuzluk dikkat edilmesi halinde çözümü olan bir durumdur. Ancak bazı kişiler vardır ki uykuya dalmada güçlük ya da dalamama gibi nedenlerden dolayı uykusuzluk problemini çok fazla yaşarlar. Bu kişiler uyandıklarında yeniden uykuya dalmada zorluk yaşadıklarından dolayı sürekli olarak kendilerini de yorgun hissederler. Dolayısıyla uykusuzluk insanın sadede enerjisini değil aynı zamanda ruh halini de yakından ilgilendirecektir. Uykusuzluk problemini sadece araç sürücüleri üzerinden anlatmamak gerekiyor. Çünkü bu sorunu yaşayan çalışan herkes işyerinde ister istemez performans düşüklüğü ile karşı karşıya kalacak dolayısıyla bu da onun işlerini etkileyecektir.

Sağlıklı bir uyku için uzmanlar yetişkinlerde bu surenin farklı olduğunu belirtiyor olsalar da aslında herkesin bildiği sure gün içerisinde 7–8 saattir. Bunun üzerinde olan uyku düzeni en az uykusuzluk kadar sıkıntılı olur.

İlginizi Çekebilir: Ankara Kasko Sigortası

Uykusuzluk problemini hepimiz yaşamımızın bir döneminde günler ya da haftalar boyunca yaşayabiliriz. Bu durum kısa ve geçici olduğunda sorun yoktur. Ancak buna bağlı olarak da stres travmalar ortaya çıkmaya başladığında ve bu surenin 1 aydan uzun sürdüğü düşünüldüğünde bir problemin olduğundan bahsetmek yerinde olacaktır. Uykusuzluk her ne kadar ikinci plandaymış gibi görünüyor olsa da aslında insanın vücut dengesini bozabilecek olan birinci nedenler arasında yer alır. 

Uykusuzluk yaşadığınızdan tam olarak bahsedebilmek için ise şu durumların gerçekleşiyor olması gerekir.

  • Geceleri uykuya dalmakta zorluk
  • Gece uyanmak
  • Çok erken uyanmak
  • Gece uykusundan sonra dinlenmiş hissetmemek
  • Gündüz hissedilen yorgunluk veya uyku hali
  • Sinirlilik, depresyon veya anksiyete
  • Dikkat toplamada, odaklanmada veya hatırlamakta güçlük çekmek
  • Artan hatalar veya kazalar yaşamak
  • Uyku konusunda endişelere sahip olmak

Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir?

Uykusuzluk tek başına bir neden değildir. Mutlaka altında başka nedenler vardır. Bunun içinde bulunduğunuz koşulu değerlendirmeniz gerekir. Kronik olarak uykusuzluk problemi yaşanıyorsa bu durumda stres ve psikolojik sorunlar bunun nedeni olabilir.  Sonuç olarak uykusuzluk insanın bütün vücut ve metabolizmasını etkileyecek bir durumdur. Özellikle araç sürücüleri uzun yola çıkacaklarsa uykusuz kalmamaya mutlaka dikkat etmelidir.

HKsigorta.com’dan aracınıza  Ankara kasko sigortası yaptırın içiniz rahat etsin.

12 Aralık 2019
114 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al