İnternetten Trafik Cezalarının Ödenmesi

İnternetten Trafik Cezalarının Ödenmesi

Trafikte yaşanan yoğunluk ve sürücülerin dikkatsizlikleri sonucunda birçok trafik kuralı ihlal edilebiliyor. Kimi insanların ise bu kuralları umursamadıkları için cezalar peş peşe gelebilmektedir. Kural ihlali yaparak trafiği tehlikeye düşürdüğünüz tespit edildiği zaman trafik cezası alırsınız. Bu cezalar genel olarak trafik polisleri ya da elektronik denetleme sistemi ile tespit edilerek adresinize yollanmaktadır.

Size gelen tebliğ sonrasında 30 gün içerisinde bu cezaları ödemeniz gerekir. Cezaların zamanında ödenmesi çok önemlidir zamanında ödenmeyen cezalara günlük faiz uygulanmaktadır. Ödenmeyen aya yönelik yüzde 5 ceza ödenir. Size gelen tebliğ tarihinden sonra 15 gün içerisinde cezanızı öderseniz indirim hakkından yararlanırsınız. Ceza ödememe süreniz uzarsa bir takım işlemlere maruz kalırsınız. Her ay ödenecek faiz katlanır ve bu faizler banka hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir. Şayet banka hesabınızda para yoksa haciz olarak size geri döner. Yeni geliştirilen sistem sayesinde ceza ödeme işlemlerinizi ve cezalarınızın takibini internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet üzerinden vergi dairesine bağlanarak ceza sorgulama ve ödeme işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Vergi dairesine giderek ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da ödeme işlemlerini yapabiliriz tabi internet üzerinden ödeme yapmak çok kolaydır.

İnternet kullanmak istemeyenler veya internet üzerinden kredi kartı bilgilerini vermek istemeyenler yine elden ödemeyi tercih edebilirler. Ceza ödemelerini zamanında yapmayı ihmal etmeyin

İnternetten MTV Ödemesi

İnternetten yapacağınız ödemelerden bir tanesi de MTV’dir. Bu ödemeyi bankaların mobil bankacılık sistemini kullanarak yapabileceğiniz gibi internet bankacılığı aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra gelir idaresinden de MTV ödemelerinizi yapabilmeniz mümkündür. Ancak ödeme yapabilmeniz için kredi kartınıza ihtiyacınız olacak. Çünkü bu şekilde ödemelerde kredi kartının kullanılması isteniyor. Eğer ki vergi dönemi içerisindeyseniz o zaman taksitlendirmede yapabiliyorsunuz. Bankalar kendi kampanyaları doğrultusunda taksit seçeneği kullandırarak ödemelerde kolaylık sağlayabiliyor. Yani vergi ödemeleriniz içinde banka ya da vergi dairelerine gitmenize gerek kalmıyor.

Mobil bankacılık üzerinden yapılacak ödemeler ise bankada hesabınızın olması gerekiyor. Aksi takdirde mobil bankacılık kullanılamıyor.

Hksigorta.com’dan alacağınız trafik sigortası ve kasko sigortası ile güvencenizi sağlayabilirsiniz. Kasko teklifi almak için tıklayın.

20 Nisan 2020
453 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al