Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Ülkemizde Yaşanan Trafik Sorununda Son Durum

Ülkemizde Yaşanan Trafik Sorununda Son Durum

Trafikteki araç sayısı her geçen gün artmaya devam ettiği için trafik sorunu da giderek büyümektedir. Eskiden sadece büyük şehirlerde uzun araç kuyrukları oluşurken günümüzde küçük şehirlerde bile trafikle karşılaşmak mümkün hale geldi.

Yeni yollar yapılsa da araç satın almaları hızla devam ettiği için trafik sorunu da artmaya devam ediyor. Eskiden her 10 kişiden birinde araç olurken günümüzde 3 kişiden birinin aracı olduğu görülmektedir. Ülke olarak trafik kurallarına yeterince önem vermiyoruz örneğin gelişmiş ülkelerde emniyet şeridi her durumda boş bırakılırken ülkemizde yoğun trafiğin olduğu zamanlarda emniyet şeridi ihlali yapılmaktadır. Bunun en temel nedeni araç sahiplerinin yeterli eğitime sahip olamamasıdır. Trafikte sorunun ve trafik kazalarının önüne geçmek için bir takım yeni tedbirlerin alınması gerekir. Yapılacak yeni yollar ve alternatif yollarla bu sorun bir nebze ortadan kaldırılabilir ancak sürücülerinde bilinçlendirilmesi gerekir. Yaşanan trafik sorunu büyük bir zaman kaybına neden olur özellikle büyük şehirlerde evlerine gitmek isteyenler trafik nedeniyle çok zaman kaybedebiliyor. Burada araç sahipleri şerit ihlali yapmadan ve düzenli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelidir. Hızlı geçiş sistemlerini kullanma da trafik sorununa alternatif olabilir.

Trafik kurallarına yeterince özen gösterilmediği zamanda trafik sorunu ortaya çıkar bu kuralların en temel amacı olası kazaların ve trafik sorunun önüne geçmektir. Bu konuda yaptırımlar ve cezalar olsa da yeterli gelmemektedir.

Kasko fiyatları Ankara

Trafik Cezaları Hakkında

Türkiye’de yaşayıp da trafik cezası ödememiş olan insan neredeyse yoktur. Hal böyle olunca da herkes trafik cezalarını erken ödemenin ya da farklı yöntemlere başvurmanın kendilerine bir yararı olup olmayacağını merak eder. Elbette bu konuda pek çok söylenti bulunur ancak bunların çok azı gerçeği yansıtmaktadır. Bunun yanı sıra unutulmamalıdır ki trafik cezası erken ödeme haricinde de gelen cezaya karşı başvurulabilecek pek çok yol bulunmaktadır.

Erken Ödendiği Zaman Ne Gibi Avantajlar Elde Edilebilir?

Her şeyden önce trafik cezaları erken ödendiği zaman ciddi anlamda bir indirimden istifade edilmesi de mümkün olabilecektir. Bu indirim cezanın dörtte biri ya da başka bir deyişle yüzde yirmi beşi kadardır. Bilhassa cezanın miktarı göz önüne alındığı zaman bu yüzde yirmi beşlik oranın son derece makul bir sonuç vereceği de ihmal edilmemelidir. Söz misali 1000 TL ceza almış olan bu sürücü, 250 TL eksik ödeme olanağına sahip olacaktır.

21 Mart 2020
80 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al