Eşya Sigortası Kapsamı

Eşya Sigortası Kapsamı

Eviniz için aldığınız her önlem yaşamınız içerisinde pişmanlık yaşamamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle de sonrasında pişmanlık yaşamamak istiyorsanız o zaman mutlaka gerekli önlemleri almanız gerekiyor. Özellikle de sık kullanılmayan evler örneğin yazlıklar bu noktada güvenliğin az olduğu yerlerdir ve dolayısıyla da buralarda daha fazla dikkatli olmak gerekiyor. Peki, evinizle ilgili özellikle hırsızlık, yangın, gibi durumlarda neler yapabilirsiniz? Nasıl bir önlem alabilirsiniz. Alınan önlemlere baktığımız zaman ise ilk karşımıza çıkanın da alarm sistemleri olduğunu söyleyebiliriz. Alarm sistemlerinin eksik kaldığı noktada ise sigortalar sizin işinize yarayacaktır. Örneğin hırsızlık sigortası ve eşya sigortası burada örnek olabilir. Tüm sigortaların amacı evinizi güven altına almaktır. Fakat her sigortanın sizin amacınıza ve beklentilerinize uymayacağını söyleyebiliriz.

Biz HKsigorta olarak izin için ve size uygun sigortayı bulup ize özel teklifle sunarız.

Peki, başlıkta da belirtmiş olduğumuz eşya sigortası ne demektir?

Eşya Sigortası Nedir?

Eşya sigortası evinizdeki eşyalarınızın hırsızlık, yangın, su basması gibi pek çok risklere karşı sizi güvenceye alması demektir. Bu sayede evinizde huzurlu bir şekilde kalabilirsiniz. Özellikle de yazlığınız ya da sık kullanmadığınız evinizde bahsetmiş olduğumuz durumlara ilişkin sizi korumaya alacaktır. Eşya sigortası yalnız az önce bahsettiğimiz durumları kapsamıyor çok geniş bir çerçevesi vardır bunları biraz daha açacak olursak komşularınızdan gelebilecek olası riskler, çilingir hizmetleri, cam değişimi gibi acil durumlar da eşya sigortası ile teminat altındadır. Sizin veya evde ikamet eden yakınlarınızın olası bir yaralanma halindeki masrafları, ambulans hizmeti, asistan desteği eşya sigortası kapsamında sunulmaktadır. Eşya sigortası yaptırdığınızda evinizdeki tüm değerli eşyalarınızı da koruma altına almış olursunuz. Özellikle evinizdeki eşyaların sizin için manevi bir değeri varsa bu durumda mutlaka eşya sigortasını yaptırmanızı tavsiye ederiz. Eşya sigortasını yaptırmanızın güzel yönlerinden birisi de evinizdeki eşyalarınızla ilgili sorun yaşadığınız ve kullanılmaz hale geldiğinde sizin otel masraflarınızı da karşılayacak olmasıdır.

Peki, aklınıza burada eşya sigortasıyla konut sigortası arasında nasıl bir fark olduğu sorusu gelebilir. Hemen açıklayalım konut sigortasının amacı evinizi geneli itibariyle koruma altına alır ve her türlü zarar karşılanır, Eşya sigortası ise sadece evin içindeki eşyalar için geçerlidir. Özellikle yazlıkçılar ve kiracılar için iyi bir tercihtir.

16 Mayıs 2019
626 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al