Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ankara

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ankara

SGK’lısınız, ancak siz buna rağmen özel hastanelere gitmek istiyorsunuz. Çünkü oradan alacağınız hizmetin kalitesi ve konforu her zaman en üst seviyede olacaktır. Ancak SGK’lı olup özel hastaneye gittiğiniz zaman bu konfordan yararlanabilmeniz için yüksek primler ödemeniz gerekiyor. Peki, bu yüksek primleri ödememek için ne yapmalı derseniz tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara hizmeti aldığınız zaman bu konfordan çok daha yüksek seviyede faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara poliçesine baktığımızda size sağlık sigortalarından yaklaşık olarak 3/1 oranında ücret ödüyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmet almak istediğiniz zaman öncelikli olarak yapmanız gereken şey mutlaka SGK katılım payınızın yatıyor olmasıdır. Yani eğer ki bir kişi SGK’lı ise bu durumda daha düşük miktarda sigortalı olabilecektir. SGK’lısınız ve bu durumda özel bir hastaneye gittiniz o zaman ödeyeceğiniz paranın miktarı da daha yüksek olacaktır. Lakin tamamlayıcı sağlık sigortanız olduğunda ödeyeceğiniz ücret daha düşük olacaktır.

Bu durumu bir örnekle açıklayabiliriz. 150 lira muayene ücreti olan bir hastanede SGK katılım ücreti için doktora ödenen para 15 TL ise sizin burada yapacağınız 165 TL’lik işlem için sadece 15 TL ödersiniz. Bu da toplam totale bakıldığı zaman ciddi anlamda düşük bir ücret demek oluyor.  Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki türlü teminat satın alabiliyorsunuz. İlk olarak ayakta tedavi teminatı alabiliyorsunuz ikincisi ise yatarak tedavi hakkınız. Bu iki teminatı birbirinden ayıran bir takım özellikler vardır. Bu özellikleri açıklamamız gerekirse şöyle belirtebiliriz.

Ayakta Tedavi Teminatı

Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara hizmeti aldınız ve ayakta teminat seçtiniz bu durumda hastaneye gittiğinizde doktor muayenesi, tetkikleriniz ve tedaviniz ücret ödemeden gerçekleştirilecektir. Genelde ayakta tedavilerde bir yıl içerisinde 10 kez doktor muayenesini kapsar. Ayakta tedavi teminatının seçilmesinin en önemli nedeni primlerin daha düşük olmasıdır.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi adından da anlayacağınız gibi hastaneye giriş muayene sürecinizden başlayarak ameliyat, cerrahi operasyonlara varıncaya kadar hepsini içerisine alacaktır. Yatarak tedavi teminatı aldığınız zaman kendinizi tam bir koruma altına almış olursunuz. Bu sayede ne zaman hastaneye giderseniz gidin hastane masraflarınızı düşünmezsiniz.

21 Mayıs 2019
490 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al