Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Turkland Sigorta

Turkland Sigorta

Alman sigorta adı ile 1989 yılında kurulmuş olan sigorta şirketi 1990 yılına gelindiğinde Gothear-Demir adını almıştır. 1992 yılına gelindiğinde ise Demirbank tarafından satın alınarak adı Demir Sigorta olarak tescillenmiş ve değiştirilmiştir. 1997 yılında Cıngıllı Holding bünyesine katılan şirket sigorta sektöründe de ürün genişliğini sağlayarak referans bir şirket halini almayı başarmıştır. 1999 yılından itibaren ise kendi sektörü içerisinde elde etmiş olduğu başarısını vergi rekortmeni olarak da tescillemiştir. Sürekli olarak kendisini geliştirerek başarılarını sürdüren sigorta şirketi 2000’li yıllara gelindiğinde başarılarını devam ettirdi. 2003 yılında da Demir Finansal grup Holding iştiraki olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

 2003 yılında sözleşme yapma yetkisi Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından durdurulmuş ve 4 yıllık bir aranın ardından da 2008 yılından itibaren şirket yeniden faaliyetlerine dönmek için Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından onay almıştır.

2013 yılından itibaren de hisse devir anlaşması yapılarak şirketin hisseleri %55 oranında Beyrut-Lübnan’ da kurulmuş olan Cynvest S.A.L. Holding’e, %35’i Dubai- Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulu Group Med International Management Limited’e devrolmuştur.

Yapılan devir işleminin neticesinde ise Demir Finansal Grup Holding hisse oranını % 10’ a indirmiş oldu. 2014 yılında ise Demir Finansal Hizmetler Grup Holding’in hisseleri, GroupMed International Management Holding Limited’ e satışı yapılmıştır.

2018 yılında yapılmış olan genel kurul toplantısı sonrasında şirketin adı TURKLAND SİGORTA A.Ş. olarak değiştirildi ve tescil edildi. Yapılan hisse devri ile birlikte şirketin hisseleri %100 oranında Maher Yatırım Holding A.Ş. ‘ye devir edilmiştir.

Turkland Sigorta şirketinin vizyonuna baktığımız zaman güçlü bir rekabet ortamı olan Türkiye’de her branşta hizmet vererek kendi uzmanlığını geliştirmek. Sigorta sektörü içerisinde en iyi hizmeti veren marka olarak farklı bir marka haline gelmektir.

Şirket vizyonu çerçevesinde yoluna devam ederek odaklanmış olduğu her alanda uzmanlığını sağlayabilmiş ve bugün geldiği noktada sigortalılarında en çok güven duyduğu marka olarak yerini almıştır. Bugün Hksigorta’da dahil olmak üzere sigorta şirketinden her acenteden gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz. Satabileceği ürün ve çeşitliliğine baktığımız zamana her türlü imkanı sağlayabilmek adına topluma yararlı olabilecek hizmetleri de sağlamıştır. 

15 Ocak 2019
282 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al