Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafikte Sürücüyü Olumsuz Etkileyen Faktörler

Trafikte Sürücüyü Olumsuz Etkileyen Faktörler

Trafiğe çıkmadan önce tüm kontrollerinizi mutlaka yapın. Trafik kazalarına karşı önlem almak adına tüm adımların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Trafik sigortası, kasko, muayene işlemleri sonrasında periyodik bakımlar büyük bir önem arz etmektedir.

Trafik kazalarına en büyük nedenlerden birisi de araçların bakımsız olmasıdır. Sürücü hatalarından sonra en çok kazaya neden oldum durum araçların eksikliklerinden kaynaklı olmaktadır. Trafikte yol alırken çok sayıda duruma dikkat etmelisiniz. Trafik kurallarının yanı sıra bireysel olarak da trafiğe hazır olunmalıdır. Sürüyü olumsuz etkileyen faktörler neler diye baktığımızda ilk sırayı alkollü araç kullanma, yorgunluk, dikkatsizlik almaktadır. Bu saydığımız durumlarda trafiğe çıkarsanız trafik kazası yapma ihtimaliniz çok yüksektir. Olası bir kaza sadece sizi değil aynı zamanda karşı tarafı da olumsuz etkiler bu nedenle tek taraflı düşünmek doğru olmaz. Sadece trafik kurallarına uygun hareket etmek doğru olmaz aynı zaman da trafik işin hazır olmanız da önemlidir. Yola çıkmadan önce tüm kontrollerinizi yapın uykusuz durumu varsa mutlaka önce uykunuzu alın.

Özellikle uzun yolculuklarda uykusuzluk ve yorgunluk çok çabuk etkiler sıcak havalarda ve gecelerde uyku aniden bastırabilir. Böyle durumlara karşı hiç riske girmeyin önce uykunuzu alın ki hem kendi hem de çevrenizdekileri tehlikeye atmamış olun. Uzmanlar 7-8 saatten fazla araç kullanılmaması yönünde uyarıyor en az 4 saatte bir de mola vermek gereklidir.

Kasko teklifi al Ankara

İleri Sürüş Teknikleri

Otomotiv üreticileri, Sürüş sırasında yapılan hataları ve kontrol kayıplarını en aza indiren ABS, ESP gibi güvenlik ekipmanları ile donatılmış araçlar üretmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarının kullanımının, sürücülere tanıtılması ve güvenli bir ortamda pratik yaptırılması gerekmektedir. Ülkemizde verilen yetersiz sürüş eğitimi, bununla beraber sürücülerin kişisel becerileri ile hareket ederek riskleri daha da arttırması, maddi ve geri dönüşü olmayan manevi kayıplara neden olmaktadır.

Sürücülerin güvenlik ekipmanlarının yeteneklerinden tam olarak yararlanmaları ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamak için, değişik yol tutunma şartları yaratarak engelden kaçma, virajda önden kayma ve arkadan savrulma, istasyonlarının haricinde, Virajlarda ağırlık transferinin sürüşe etkileri, frenleme teknikleri, durma mesafeleri, daralan tünel geçişleri, ,optik yanılma manevraları ve slalom istasyonları ile araçlarında bulunan güvenlik sistemlerinin pratiği de yaptırılmaktadır.

21 Mart 2020
81 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al