Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Arabamın Güvenliğini Nasıl Sağlamalıyım?

Arabamın Güvenliğini Nasıl Sağlamalıyım?

Sürücüler yeni bir araç alacakken öncelikli olarak baktıkları aracın güvenli olmasına dikkat ederler. Çünkü aracın güvenli ve sağlam olması da siz herhangi bir şekilde kaza yaptığınız da sizi etkilemeyecek olmasıdır. Bunun için aracınızı seyir halinde giderken mutlaka güvenli olarak tercih etmelisiniz. Özellikle de kendi tedbirinizi kendinizin alması önemli bir konudur. Çünkü aracın bazen çalınma, çarpılma, hırsızlık gibi farklı durumlarla karşı karşıya kaldıkları bilinmektedir. Araç için önce kendinizin tedbir alması güvenlik bakımından çok önemli ve bunun asla ihmal edilmemesi gerekiyor.

 Aracın Çalınmasına Karşı Alınacak Önlem

Bir aracınız varsa istemeyeceğiniz ilk şeyinde çalınması olduğunu biliyoruz. Çünkü aracınızı çaldırmanız demek tüm birikimlerinizin de gitmesi demektir. Bunun içinde aracınızı park ettiğiniz yeri kontrol etmeli güvenli olmasını sağlamalısınız. Eğer aracınızı bırakmak zorunda kalacağınız yer otoparkın dışıysa bu durumda aracın içerisinde kesinlikle değerli bir eşya bulundurmamanız hatta içindeki eşyaları bagaja koyarak dışarıdan görünmesini engellemelisiniz. Araç içerisinde bırakılan eşyalar hırsızlığa davetiye demek olacaktır.

 Aracınızı güvenli bir şekilde bıraktınız ancak kısa süreliğine duracaksınız. Yine de güvenli yerde diyerek kesinlikle aracınızın kapılarını açmamanız gerekiyor. Çünkü çalınmaların büyük bölümü bundan kaynaklanıyor ve hatta böyle durumlarda kaskonuz varsa bile ödeme alamıyorsunuz. Bu da size ciddi anlamda bir maddi kayıp yaşatmış oluyor. Her aracın mutlaka çalınması gibi bir ihtimal söz konusudur. Bunun içinde kendi önleminiz kendiniz almanız şart. Eğer ki aracınıza bir mekana giriş yapmışsanız o zaman mutlaka aracınızı bir görevliye emanet etmelisiniz ve o görevlinin de orada çalıştığından emin olmanız şart. Çünkü size orada çalıştığını söyleyerek anahtarınızı alan dolan-dırıcılar da var. Aracınızı bıraktıktan sonra mutlaka görevliden otopark fişini alın.

Aracınızın başına gelebilecek her türlü durumu göz önünde bulundurarak kasko sigortası ve trafik sigortasını mutlaka yapmalısınız.

NOT:  Bir uyarı notu olarak bunu belirtmek istiyoruz. Aracınızı satış esnasında mutlaka alıcı ile yüz yüze görüşün ve kaparo alarak aracınızın kontağını başkasına vermeyin. Çünkü son dönemlerde bu tarzda çalınmaların oranlarının da yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 

02 Mart 2019
200 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al