Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Arabası Olanların Bilmesi Gereken İpuçları

Arabası Olanların Bilmesi Gereken İpuçları

Aracınızın bakımını yaptırırken dikkat etmeniz gereken önemli birkaç nokta var. Bunları kendiniz yapabileceğiniz gibi gereksiz yere para harcamaktan da kurtulmuş olursunuz. Aşağıda size sunacağımız ipuçları pratik çözüm için faydalı olacaktır. 

Kirli Farlara Diş Macunu

Aracınızın farlarında lekelenmeler meydana geldi ve kirli bir görünüm sağlıyorsa bu durumda diş fırçası kullanarak parlamasını sağlayabilirsiniz. Aracınızın farına süreceğiniz diş macununu fırça ile yavaş yavaş ovalayın sonrasında ise ıslak havlu ya da bezle temizleyebilirsiniz. 

Oje İle Çizikleri Kapatın

Aracın kaportasındaki ufak tefek çizikler her zaman sıkıntı yaratmıştır. Ancak kaportadaki küçük çizikleri bir oje yardımıyla rahatlıkla kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey aracınızın rengine uygun olan ojeyi bulmak. Ojeyi sürdükten sonra kuruduğunda artık çiziklerin de kapanmış olduğunu görebileceksiniz. Hatta o ojeyi de torpidonuzda saklayın bazen lazım olabilir.

Donmuş Araba Kilidi

Kış mevsimi geldiğinde sıkıntılardan birisi de aracın kapısının donmasıdır. Donan bir kapı ne kadar uğraşırsanız uğraşın açılmayabilir bunun içinde yapmanız gereken işlem oldukça basit. Kapı kilidine su içermeyen anti bakteriyel dezenfektanlardan biraz dökerseniz kilidin içindeki buzun da çözüldüğünü görürsünüz sonrasında ile kapı artık açılabilir.

Anahtarınızı Unuttuysanız

Aracın içerisinde anahtar unutmak her zaman başınıza gelebilecek bir durum ya da anahtarın kaybolması. Özellikle de eski araçlarda bu durumu çözebilmek oldukça basit. Eski bir ayakkabının ipi ya da ince bir iple kilit ucundan tutarak açabilirsiniz. 

Ön Camdaki Pislikler

Aracın en çok pislenen yerlerinden birisi de ön camlardır. Burada olan izleri temizlemek için ise jilet kullanabilirsiniz. Kullanırken korkmayın cama hiçbir zarar vermez yukarıda tutun ve aşağıya doğru kaydırın. Yapmanız gereken bir şey var. Aracınızın fotoğrafını çekmektir. Bazı AVM’lerde bloklar bulunuyor ve bunlarda harfler yazar. Bu harfler aracınızı kolaylıkla bulabilmeniz için size yardımcı olabilecektir.

Kaporta Göçükleri

Araçlardaki sıkıntılı sorunlardan birisi de kaporta meydana gelen göçükler. Bazen ufak bir vurma ya da birisinin aracınıza yaslanması beraberinde aracın kaportasının da çökmesine neden olabilecektir. Böyle durumlarda tuvalet pompası kullanarak küçük göçükleri yukarı doğru çekebilirsiniz.

Yukarıda size sunduğumuz öneriler aracınızı daha güzel hale getirebilmeniz için size yardımcı olacaktır ve bunlar için para ödemek zorunda da kalmazsınız.

29 Nisan 2019
166 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al