Trafik Sigortasının İncelikleri Nelerdir?

Trafik Sigortasının İncelikleri Nelerdir?

Trafik sigortasında başta önemli olan geçmiş döneminize ait bir hasarlı kazanızın yer almamış olmasıdır. Yani bu durumu daha anlaşılır bir şekilde örnek vererek açıklayacak olursak şöyle diyebiliriz.

Yeni bir araç aldınız, bu araç sizin ilk aracınız olduğundan dolayı da daha önce hiç sigorta ya da kasko gibi bir sigortanız bulunmuyor. Bu durumda sigorta şirketi sizi dördüncü kademe sistemine dahil edecek. Yani tam ortadan başlıyor olacaksınız. Burada kademeler birden yediye doğru listeleniyor. Siz kaza yapmadığınız her yıl sizi bir kademe daha üste taşıyorlar. Ancak siz kaza yaparsanız bir kademe alta düşüyorsunuz. Yedinci kademe piyango demektir. Çünkü burada en az oranda sigorta teklifini alıyorsunuz. Bu da şu demek oluyor.  Dördüncü kademeden giriş yaptığınız da sigorta ücretiniz 1.500 TL çıkarken bundan sonra kaza yapıp da kademesi bire düşen bir kişi 3.500 TL sigorta ücreti ödemek durumunda kalıyor. Bunun tam tersi şeklinde düşünürseniz yani yedinci kademeye yükseldiğinizde ise size 700–850 lira kadar bir fiyat çıkabiliyor.

Trafik sigortası fiyatları Ankara

2020 sigorta fiyatlarına bakarsanız yaklaşık olarak 500–1500 TL arasında bir rakam ifade ediliyor.  Peki, ucuza sigorta yaptırabilmeniz için yalnızca kaza yapmamanız yeterli mi?

Elbette ki hayır!

Sigorta Yaptırırken Püf Nokta

Öncelikli olarak sizin yapmanız gereken şey Hksigorta.com’dan sigorta teklifi almanız. Burası rekabete açık bir ortam olduğu gibi aynı araç için 1900 TL gibi bir fiyat çıkması da 680 TL fiyat çıkması da oldukça normal bir durumdur.  Bunun nedenine gelecek olursak şu şekilde söyleyebiliriz. Yüksek fiyat veren şirket size bu dönemde sigorta hizmeti vermek istemiyor. Çünkü hizmet verdiği müşteriler arasında birçok tazminat ödemesi meydana getirmiş olabilir. Bu da bilançosunu bozduğu için yani sizin anlayacağınız dilde zarar ettiği için pahalı teklif verebiliyorlar.  Ucuz teklif veren firmanın ise daha çok nakde ihtiyacı var ve de poliçe kesmek zorundaysa o zaman bir önceki yıl size yüksek fiyat vermiş olsa bile bu yıl düşük fiyat çıkarabiliyor. Biz size vereceğimiz teklifte tüm sigorta firmalarından gelen rakamların en uygun olanını sunarız.

12 Mart 2020
510 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al