Trafik Sigortası Hastane Masraflarını Öder mi?

Trafik Sigortası Hastane Masraflarını Öder mi?

Otomobil sürücülerinin merak ettiği konulardan olan kaza sonrasındaki hastane masraflarının ne olacağı konusunu anlatacağımız bu makalemizde öncelikli olarak şuna değinmek istiyoruz. Kaza beklenmeden gelen ve insanı psikolojik ve maddi olarak sıkıntıya uğratacak sonuçları olan bir durum ve bu durumun içinden kurtulabilmek için bir takım kolaylıkları hayatımıza eklememiz gerekiyor. Örneğin kasko bu noktada bir sürücü için maddi anlamda en önemli konuların başında geliyor. İster suç sizde olsun isterse karşı tarafta bir kazaya karıştığınız zaman kaskonuz varsa ekstra bir ücret ödemezsiniz dolayısıyla bu sizin elinizi rahatlatacak en önemli şeydir. Hatta aynı şeyi özel sağlık sigortası içinde söyleyebiliriz. Günümüzde devlet hastanelerini düşündüğünüz zaman henüz bir takım konfora ulaşabilmek için çok erken olduğunu söylemek mümkün bunun içinde özel sağlık sigortaları sizin canınızı sıkacak olan hastane ve hastalık sürecinizde en büyük desteği veren olacaktır. Sigortalar hayatımızda önem taşırken aynı zamanda kazalarında ansızın gelmesi tedavi masraflarını düşündürüyor. Burada da akla ilk gelen trafik sigortası hastane masraflarını öder mi? Oluyor.

Trafik sigortanızı elinize alırsanız poliçe üzerinde sağlık gideri şeklinde bir başlık görürsünüz. Bunu gördüğünüz zaman ise tüm hastane ücretlerinizi karşılayacağı gibi yanlış bir algı oluşmasın. İşin doğrusu şu şekildedir. 2011 yılında alınmış olan kararla birlikte bir kaza sonrasında yaralanan kişinin sağlık giderleri sgk tarafından karşılanır. Yani sigorta şirketlerinin sizin sağlık giderlerinizi karşılayabilmesi gibi herhangi bir zorunlu durumu yoktur. Sigorta şirketleri poliçe keserken %10 oranında bir tutarı da sgk’ya ödemek durumundadır. Yani kaza sonrasında sizin sigortanızın olup olmadığı fark etmeden sgk tüm hastane masraflarınızı karşılamak durumundadır.

Alınan bu karar bir anlamda araç sürücülerini büyük masraflardan da kurtarmıştır. Çünkü 2011 yılı öncesinde herhangi bir kazaya karışmanız durumunda kaza masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanıyor ve bu poliçedeki rakamların geçmesi durumunda da ücret sizden talep ediliyordu. Şu an ki sistem daha konforlu gibi düşünülebilir.

Trafik veya Kasko Sigortası Yurtdışındaki Kaza Sonrası Hasarı Öder Mi?

İster zorunlu trafik sigortası olsun isterseniz kasko sigortası bunların ikisi de yalnızca yurt içinde yapacağınız kazalarda devreye girecektir.  Bunun için ülke dışında herhangi bir ücret ödemez.

22 Nisan 2019
619 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al