Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdınız, istediğiniz hastaneyi ve doktoru seçtiniz. Artık kayıt işlemlerine geldi. Bu süreci tamamlayabilmeniz için mutlaka sigortanızın teminatlarına göre hareket etmeniz gerekiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlara dikkat etmeniz durumunda sigortanız devam ettiği sürece herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. 

Peki, bu önemli noktalar nelerdir? Derseniz onu da şöyle açıklayabiliriz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmeniz için mutlaka SGK’nızın olması gerekiyor. Çünkü bu sigorta sadece SGK’lı olan kişiler için geçerlidir. Eğer sizin SGK’nız yok ve yaptırmak isterseniz bu durumda hizmet alamazsınız.

İlginizi çekebilir: Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları Ankara

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdınız bu durumda poliçe üzerinde kimin adı yazıyorsa sağlık hizmetinden o faydalanabilir. Yani sigortanızı sizin adınıza yaptırdınız çocuğunuz bu sigortadan faydalanamaz. Bunun için aile sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırdığınızda yalnızca anlaşmanızın olduğu sağlık kurumlarından hizmet alabilirsiniz. Anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarından bu hizmeti alamazsınız.

Eğer ki tamamlayıcı sağlık sigortası öncesinde bir hastalığınız varsa bu durumda tamamlayıcı sağlık sigortanız devreye girmeyecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortasından hizmet alabilmeniz için mutlaka anlaşmalı olan sağlık kurumlarında muayene olmanız gerekiyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti almak isteyenlerin merak ettiği hususlardan birisi de fiyatlar konusunda olmuştur. Ancak ücretler konusunda net bir sonuç vermek doğru olmayacaktır. Çünkü fiyatları belirlerken bazı faktörler devreye girecektir. Örneğin yaşınız, bulunduğunuz şehir, aktif bir çalışan olup olmamanız gibi sonuçlara bakılır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırının mevcut olduğunu biliyoruz. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortasında firmalar genelde 60 yaşından büyük olan kişilere sigorta yapmak istemezler. Çünkü bu yaştan sonra riskler daha fazlalaşacak ve hasta olma ihtimali daha yüksek olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortasından hizmet almak istiyorsanız o zaman en fazla 55 yaşında ve geçmişten gelen bir hastalığınızın olmaması en doğru zaman olacaktır. Üst yaş sınırı bulunmakla birlikte alt sınırın olmadığını söyleyebiliriz. Yeni doğan bebeğiniz 14 günlük olduktan sonra kendisi için sigorta poliçesi düzenletebilirsiniz. Bebeğiniz için yaptıracağınız yeni doğan sağlık sigortasıyla onun gelecekteki sağlık sigortasını güvence altına alabilirsiniz.

17 Ocak 2020
298 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al