Allianz Sigorta Tamamlayıcı Mini Kasko Sigortası

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Mini Kasko Sigortası

Kasko bilindiği üzere trafik sigortası gibi zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünde aracınızın başına herhangi bir işin gelmesi durumunda devreye girerek sizi maddi sıkıntıdan uzaklaştıracaktır. Bir sürücü için kaybın karşılanması önemlidir ve bunun da teminatlar çerçevesinde yapıldığını düşünürseniz burada yapılacak olan sigorta ve sigorta şirketi de önemlidir. Yani siz aracınız için kasko yaptıracak ya da yaptırmayı düşünüyorsanız o zaman öncelikli olarak sigorta şirketinizin hangi durumda maddi kayıplarınızı karşılamış olduğuna da dikkat etmelisiniz. Genelde kaskonun karşıladığı kayıplar trafik kazaları, terör olayları, sokak eylemleri ve doğal afetlerdir. Ancak bunlara ek olarak farklı teminatlarda kasko paketinizin içeriğine eklenebilir. Dolayısıyla kaskonuzu daha geniş bir hale getirebilmekte sizin elinizdedir.

Hksigorta Ankara Kasko teklifi al

Kasko sigortası yaptırdığınızda oluşan hasarların aracınızın da ikinci el piyasasını etkileyeceğini bilmelisiniz. Örneğin aracınızı vurdunuz ve boyatmak istediniz. Bu durumda kaskonuz bunu karşılayacak ancak ikinci el değerinde düşmeler meydana gelecektir. Bir alıcı için daha öncesinde hasara uğramış bir otomobil tercih nedeni değildir. Tüketiciler bu duruma çok fazla dikkat eder. Örneğin siz aracınızın kaskosu var diyerek herhangi bir tamir işlerini yaptırdınız bu durumda pazarlık sırasında pek şansınız olmayacaktır. Bu hasarın ne kadar büyük olduğunun önemi yoktur. Her alıcı için aynı şekilde geçerli sayılabilecektir. 

Mini Kasko ve Ufak Hasarlar

Allianz tamamlayıcı mini kasko hizmetinde ise aracınızın çizilmesi ya da boyasının atması gibi ufak hasarlarda indirimli olan kaskonuzun bozulmaması da mümkün. Çünkü bu bir sürücü için indirimden düşülmemesi noktasında önemlidir. Sürücüler araçlarına kasko yaptırdıklarında eğer ki kaza yapmazlarsa ikinci yıldan itibaren de bir indirim alacaklardır. Ancak araç bir hasar neticesinde kasko bozulursa kişi bu durumda indirim alamayacağından dolayı da fazla para ödemek durumundadır. Allianz sigorta ise bu durumun altını çizmek ve müşterilerine burada bir fırsat tanımak amacıyla mini kasko hizmetini devreye koymuştur. Biz HKsigorta olarak Allianz sigorta ile yaptığımız anlaşma neticesinde müşterilerimize yapmış olduğumuz kasko hizmetinde mini kaskodan da faydalanmasını sağlayabiliyoruz. Bu sayede aracınızda meydana gelebilecek küçük kusurlarda kaskonuz da bozulmamış oluyor.  Bu da sizin cebinizden ekstra bir para çıkmaması anlamına gelecektir.

16 Mayıs 2020
437 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al