Tehlikeli (Riskli) Hastalıklar Sigortası Ne Demek?

Tehlikeli (Riskli) Hastalıklar Sigortası Ne Demek?

Tehlikeli hastalıklar ve bunların sayısı gün geçtikçe çoğaldıkça sigorta şirketleri de bu anlamda farklı uygulamalara imza atarak sigortalılarının isteklerini karşılamaya çalışıyorlar. Şu an sigorta kapsamında yer alan 23 farklı riskli hastalık bulunuyor ve sigorta firmalarının neredeyse tamamı bu hastalıkları kapsam içerisine almış durumdalar.

Tehlikeli Hastalık Nedir?

İnsan yaşamını etkileyen, hayati risk oluşturan ve çalışmasına mani olan hastalıklar demektir. Tehlikeli hastalıklar sigortası ise bu gibi hastalıklara karşı yapılır ve bu hastalıklarla baş etmek zorunda kalan kişilere tazminat ödemesi yapılır. Riskli hastalıklar sigortasında da diğer sigortalarda olduğu gibi aylık taksitler halinde ödeme yapılabilir. Dolayısıyla bu şekilde yıllık ödemelerde kolaylık sağlanmış olur.

Tehlikeli hastalıklar sigortası ihtiyaçlarınız için Hksigorta.com her an yanınızda!

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Etrafımıza baktığımızda son dönemlerde insan sağlığını yakından ilgilendiren pek çok hastalığında var olduğunu görüyoruz Bu hastalıkların ise giderek artıyor olması sigorta şirketlerini de harekete geçirdi ve yukarıda belirtmiş olduğumuz 23 hastalıkla ilgili olarak sigortanın kapsamı genişletildi. Bu hastalıklarla ilgili olası bir teşhis olması halinde tehlikeli hastalıklar sigortası devreye girerek kişilerin ellerini rahatlatmaktadır.

Tehlikeli hastalık sigortasını yaptıran bir poliçe sahibi poliçesinin içeriğindeki tazminat tutarını bu hastalıkların herhangi birisine yakalanması halinde alabilecektir.

Tazminat Ödemesi Hastaneye Değil Size Yapılır

Merak edilen konulardan birisi de tehlikeli hastalıklar sigortasında tazminat ödemelerinin nereye yapılacağı konusundadır. Riskli hastalıklar sigortası diğer sağlık sigortalarından farklı olarak çalışır. Diğer sağlık sigortasında masraflar doğrudan hastaneye ödenirken tehlikeli hastalıklar sigortasında ödemeler doğrudan kişiye yapılır.

 Diğer sağlık sigortaları tedavi ve muayene gibi durumlara ilişkin teminatlar verirken riskli hastalıklarda amaç tedavi değil kişinin yaşam konforunun yükseltilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla böyle bir durum olması halinde sizin tedaviniz ya da muayenenizle ilgilenilmeyerek toplu ödeme yapılır ve nakit alınan bu para ile birlikte ihtiyaçlarınızı kendiniz giderebilirsiniz.

Tehlikeli hastalıklar sigortası yani riskli hastalıklar sigortasında ödenecek olan tazminatın rakamı büyük olmasına karşın aylık taksit ödemeleri ise oldukça düşük olacaktır. Kendinizi sıkıntıya sokmadan ödeyebileceğiniz bu ücretlerle kendinizi ve sevdiklerini korumaya alabilirsiniz.

Tehlikeli hayat sigortasıyla ilgili merak ettiklerinizi aşağıdan yorumlayabilirsiniz sorularınız anında yanıtlanacaktır.

28 Ekim 2019
624 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al