Trafik Kazası Avukatı

Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazaları ansızın gelen durumlar olduğu için sonucu nasıl olursa olsun sıkıntı verecektir. Ancak bazı kazalar vardır ki sonucu ölümle bitebilir. Sonuçta kaza neticesinde bir insanın hayatı sonlanmıştır ve bu süreçte adli olarak devam etmesi gerekir. Bunun için öncelikli olarak trafik kazası avukatı ile temasa geçmeniz gerekir. Çünkü mağdur olan sizseniz bazen istemediğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilir ve sonucun nasıl olabileceğini de kestiremezsiniz. Trafik kazası mağdurlarının genelde bu şekilde can sıkıcı sonuçlarla karşılaştıkları da gerçektir.

Teknoloji artık iyiden iyiye genişlemiş ve her alanda kendini hissettirmiştir. Bugün geldiğimiz noktada etrafınıza bakacak olursanız uçak gibi araçları görebilmeniz mümkündür. Dolayısıyla hem araç sayısının fazlaca artmış olması hem de araçların daha hızlı olması kazalarında artmasına neden olmuştur. Trafik kazası mağduru olmuşsanız ve de ne yapacağınızı bilemiyorsanız avukatınızın sizi yönlendirmesiyle hareket ederek süreci ilerletebilirsiniz. Ancak bu arada sizde bir takım araştırmalar yaparak sürece hakim olabilir ve olması gerekenler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatta aracınız varsa başınıza kötü bir olay gelmeden de süreci bilmeniz nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda da size yardımcı olacak ve basit problemlerden doğacak olan ciddi sonuçlarında önüne geçmiş olursunuz.

Ayrıca kasko sigortanız var ise hukuksal koruma teminatı ile hukuki masraflarınız poliçe tarafından karşılanacaktır.

Kasko fiyatları Ankara

Trafik Kazası Sonrasında Neler Yapılmalı?

Trafik kazasının meydana gelmesi sonrasında yapılacak olan ilk iş alanın güvene alınmasıdır. Eğer ki işlek bir yoldaysanız ve aracınızı bulunduğu yerden kaldırmamanız gerekiyorsa bu durumda reflektör koyarak arkadan gelen araçları mutlaka uyarmanız gerekir. Uyarı levhasının olmaması demek bunun daha ciddi sonuçları olabileceği anlamına gelecektir. Aracı ve kendinizi güvene aldıktan sonra karşı sürücünün kontrol edilmesini sağlamalısınız. Eğer karşı sürücüde bir yaralanma ya da benzer bir durum yoksa bu durumda karşılıklı olarak kaza tespit tutanağı tutulabilir. Ancak yaralanmalı ya da ölümlü kaza olması halinde kolluk güçlerinin çağrılması gerekir. Aracın yerinden hareket edilmeden gerekli olan tüm işlemlerin yapılması önemlidir. Eğer yaralı ya da ölümlü bir kaza meydana gelmişse vakit kaybetmeden 112’nin aranmasını da sağlamalısınız. Bu işlemlerin ardından bir yakınıza haber vermeniz mantıklı insanlarında buraya gelmesini ağlayacaktır. Çünkü kazanın stresiyle mantıklı hareket edilmeyebilir.

12 Nisan 2020
89 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al