Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Fiyatları

Türkiye’nin taraf olduğu, iki ve ya çok taraflı sosyal güvenlik antlaşmasında aksi belirtilmediği sürece, 1 yıl veya daha uzun sürelik oturma izni başvurularında sigorta bir gereklilik. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince, Genel Sağlık Sigortası sisteminden faydalanmayan yabancıların, yatarak tedavi veya ayakta tedavi harcamalarında yararlanabilmesi için özel sağlık sigortasının olması gerekiyor.

Tüm gerekliliklerin yerine getirildiği durumlarda, 18 yaş altı (aile sağlık sigortası kapsamına girmeyen) ve 65 yaş üstü yabancıların, oturma izni başvurularında özel sağlık sigortası şartı aranmamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası’na kaydolmak isteyen yabancı öğrenciler, eğitim kurumlarına kayıt yaptırdıktan sonraki üç ay içerisinde sigorta başvurusunda bulunabilirler. Genel Sağlık Sigortası’na kaydolmamış öğrenciler, yatarak tedaviyi ya da ayakta tedaviyi karşılayan yıllık özel sağlık sigortası çıkarmalıdırlar.

Standartlar

06.06.2014 tarihli 9 no’lu Genelge’ye göre, oturma izni başvurusu için gerekli özel sağlık sigortasının gerektirdiği asgari standartlar aşağıdaki gibidir:

“İşbu poliçe 6/6/2014 tarih ve 9 sayılı İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge de belirlenen asgari teminat yapısını kapsamaktadır.”

Sağlık Sigortası Poliçesinin İptali

Oturma izni süresini kapsayan yeni bir sigorta poliçesinin sunulması durumunda ve otuma izninin iptali durumunda, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda tanımlanan Genel Sağlık Sigortası’na kayıt yapıldığını gösteren belgelerin sunulması durumunda iptal edebilir.

Sigorta Kanunu 6458 sayılı kanunun 15. Maddesinde belirtildiği üzere, Türkiye’de ikamet eden gerçek ve ya tüzel kişi, bir Türk sigorta şirketi/işbirliği ya da yabancı bir sigorta şirketinin Türk şubesine yerel risklerini sigortalatmalıdır.

Özel sağlık sigortası fiyat teklifi almak için bir form kadar uzağınızdayız. Formu doldurun ve yollayın size en uygun seçeneklerle geri dönüş sağlayalım.

Özel Sağlık Sigortası İçin Gerekli Belgeler

  1. Sigorta sahibinin pasaport fotokopisi
  2. Sigorta yapılacak kişinin baba adı
  3. Sigorta yapılacak kişinin adresi

Sigorta Prensipleri ve bireysel emeklilik, Türkiye’de ciddiye alınır ve Sigortacılık Genel Müdürlüğünce sıkıca kontrol edilir. Eğer yalan beyanla karşılaşırsanız lütfen Sigortacılık Genel Müdürlüğü ile direkt iletişime geçiniz ve probleminizi bildiriniz.

Sağlık Sigortası Poliçesi fiyatı almak için Hksigorta.com’ la iletişime geçin. Sigorta sahibinin sağlık koşullarını da içeren bazı dış koşullar sebebiyle fiyatlar değişiklik gösterebilir.

17 Nisan 2020
83 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al