Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tehlikeli Madde Sigortası Yaptırmamanın Cezası Var mı?

Tehlikeli Madde Sigortası Yaptırmamanın Cezası Var mı?

Taşımacılık sektörü genel olarak bakıldığında zor ve zahmetli bir iştir. Ancak bir işin zor ve zahmetli olması aynı zamanda o işin tehlikeli olmasını gerektirmiyor. Oysaki taşımacılık hizmetinde özellikle taşıdığınız şey paylayıcı, yanıcı sonuçlar ortaya çıkaracaksa bu durumda mutlaka risklerin en aza indirilmiş olması gerekiyor. Aksi takdirde bu sadece sizin hayatınızı riske atmayacağı gibi aynı zamanda işinizin de planlamalarını bozacak sizi maddi olarak zarara uğratacaktır. İşte bunun için hava, deniz, demir ve kara yolunda taşımacılık hizmeti veren her firmanın mutlaka tehlikeli madde sigortası yaptırması gerekiyor.

Başlığımızın da yanıtı olarak cevap verecek olursak tehlikeli madde sigortası yaptırmamanın cezası vardır. Bunun içinde zorunlu olan bir sigorta demek yerinde olacaktır.

Tehlikeli maddeler zorunlu mali sorumluluk taşıma sigortası çevre kanununa göre şu şekilde zorunlu olarak tutulmuştur.

“2872 sayılı Çevre Kanununun 13.maddesinde sorumluların kanunda belirtilen mesleki faaliyetleri nedeniyle oluşacak bir kaza dolayısıyla üçüncü şahıslara verebilecekleri zararlara karşı tehlikeli kimyasal ve tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası yaptırmak zorunda oldukları, 20 nci birinci fıkrasının (p) bendinde ise Kanunun 13 üncü maddesinde öngörülen mali sorumluluk sigortasını yaptırmayanlara 49.095 Türk lirası (01/01/2016–31/12/2016 tarihleri arasında uygulanacak ceza miktarı) idari para cezası verileceği hususları yer almakta olup diğer taraftan 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun “İçtima” başlıklı 15. Maddesinde “Bir fiil ile birden fazla kabahatin işlenmesi halinde bu kabahatlere ilişkin tanımlarda sadece idari para cezası öngörülmüşse, en ağır idari para cezası verilir. Bu kabahatlerle ilgili olarak kanunda idari para cezasından başka idari yaptırımlar da öngörülmüş ise, bu yaptırımların her birinin uygulanmasına karar verilir.” hükmü yer almaktadır.”

Tehlikeli Madde Sigortası İçin En İyi Firma

Hksigorta.com olarak bize ulaşan müşterilerimize tehlikeli madde taşımacılık sigortasını en uygun fiyatlarla sağlıyoruz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. 

Tehlikeli madde sigortasında merak edilen konulardan birisi de tehlikeli madde sigortası fiyatlarıdır. Buna göre biz Türkiye’de en uygun teklifi veriyor ve sizi 321 TL’ye sigortalıyoruz. Üstelik sigortamız Türkiye’nin her yerinde geçerlidir. Bu sayede özellikle yollarda olan sürücüler kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

18 Ocak 2020
134 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al