Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araba Korkumu Yenmek İstiyorum

Araba Korkumu Yenmek İstiyorum

Araç kullanmak bu işi bilen birisi tarafından çok basit gelebilir. Ancak ilk kez koltuğa oturuyor ya da henüz yeni yeni araç kullanıyorsanız o zaman direksiyon korkusu yaşamanız normaldir. Araç sürmek cesaret ve tecrübe isteyen bir konudur ve zaman içerisinde bu korkularınız zaten kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Ancak siz yaşadığınız bu durumdan rahatsızsanız o zaman direksiyona geçmeden önce şunları yapmanızı da tavsiye ederiz.

Hazır Olun

Hazır olmak ne iş yaparsanız yapın sizin kendinizden emin olmanızı sağlayacaktır. Bunun için direksiyona geçmek için hazır olduğunuza inanın. Hazır değilseniz zaten geçmemelisiniz. Çünkü geçseniz bile trafikteyken kendinizi kasacağınız için çok fazla hata yapacaksınız

Korkmayın

Korku insanın kendi kendine üretmiş olduğu bir duygudur. Bunun için anın tadını yaşamak yerine kendinizi korkutursanız bu işi zaten başaramazsınız. Araç sürmek cesaret ister ve bunun içinde henüz yeni yeni direksiyona geçen biriyseniz kalabalık ortamlara girmemeyi tercih edin. Zamanla üzerinizden paniği de atacağınız ve ayaklarınıza daha hakim olacağınız için korkunuzu da unutacaksınız. Korkmak insanın daha fazla temkinli hareket etmesini sağlar bu da araç içerisinde özgür olmamanızı sağlayacaktır.

Etrafa Kulak Asmayın

İlk kez koltuğa oturuyorsanız o zaman size çok fazla şey söylenecek ancak hiçbiri de söylediklerini yapmıyor olacaklar. Bunun için onların sözlerine aldanıp hareket etmek sizi doğruluktan uzaklaştırır. Yeni ehliyet almış bir sürücü trafik kuralları konusunda çok daha fazla bilgiye sahiptir. Mesela pratiğin olmamasından kaynaklanır.

Eksikleriniz Neler?

Bir sürücü için en büyük fayda eksikliklerinin neler olduğunu görmektir. Otomobilinize oturduğunuzda eliniz ayağınız birbirine karışıyorsa bunu görmeli ve ona göre müdahale etmelisiniz.

 Acele Etmeyin

İnsanlar araba sürmeye yeni başladıklarında çok aceleci olabiliyor. Bunun içinde biran önce trafiğe çıkmak isteyebilirler. Siz asla onlardan olmayın kalabalıklara girmek için kendinize vakit verin. Ne kadar temkinli ve emin adımlarla araç sürmeye başlarsanız kesinlikle daha güzel bir eğitim alma imkanı bulmuş olursunuz.

HK Güvence olarak bizim uyarımız henüz yeni ehliyet almış biriyseniz ya da alacaksanız kendinize güvenmeden trafiğe çıkmayın çünkü trafikte yapacağınız hatanın karşılığı iki saniyedir ve dönüşü olmayan durumlara neden olabilirsiniz.  

21 Mart 2019
234 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al