Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu Mu?

Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu Mu?

İster ilk aracınızı alacak ister mevcut otomobilinizi yenileyecek olun, bütçenizin zorlandığı durumlar için uygun koşullarda onlarca taşıt kredisi seçeneği bulacaksınız. Banka şubelerinin hepsini bir anda gezme imkanı bulamayanların imdadına yetişen online bankacılık; düşük faizli taşıt kredisi sorgulaması yapmanıza, taşıt kredisi kampanyası detaylarını kıyaslamanıza, banka faiz oranlarını incelemenize, ihtiyaç duyduğunuz miktar üzerinden taşıt kredisi hesaplaması yaparak bütçe oluşturmanıza olanak sağlar.

Taşıt Kredisi Ne Tutarda Kullanılabilir?

Sadece sıfır km. araçlar için değil ikinci el otomobiller için de otomobil kredisi alınabilir. Genel olarak sıfır araçlar için araç bedelinin yüzde 70-90’ı oranında kredi sağlanırken özel kampanyalar ile bu oranın yüzde 100’e çıktığı zamanlar da olabilir. İkinci el otomobil kredisi kullanırken durum biraz farklıdır. Kasko bedeli üzerinden farklı oranlar belirlenerek kredi tahsis edilir. Örneğin Denizbank kasko değerinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 70, aşan kısmı için ise yüzde 50 oranında kredi sağlar.

Hksigorta.com’dan sıfır aracınız için kasko sigortası ve trafik sigortası teklifi alabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler Nelerdir?

En uygun oto kredisi belirlendikten sonra, bankaya gitmeden önce talep edilen belgeleri hazırlamak işlerinizi kolaylaştıracaktır. 18 yaşından büyük, belli bir gelire sahip, kredi notu yeterli ve olumsuzluk taşımayanlar taşıt kredisi başvurusunda bulunabilir. Genel olarak gelir durumunuzu gösteren belge, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı, fatura veya noter satış sözleşmesi banka şubesine uğramanız için yeterlidir. Bankalar kredi talebinizi değerlendirmeye almak için kefil, gayrimenkul geliri beyan edenlerde tapu aslı veya ferdi sigorta şartı gibi farklı koşullar da öne sürebilirler.

Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Seçeneği

Bankalar hemen hemen tüm kredi taleplerinizde sizi hayat sigortası seçeneği ile karşılar. Taşıt kredisi şartları arasında sıklıkla karşılaşılan bu durum, yasal zorunluluktan değil bankanın alacağını güvence altına almak istemesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle uzun vadeli taşıt kredisi kullanırken bankalar hayat sigortası koşulunu ileri sürmekte, sizin bu duruma itirazınız halinde de, kredi kullandırmayı reddetme yoluna gitmektedir. Hayat sigortası yapılan hallerde banka, olası vefat durumlarında, parayı sigorta şirketinden tahsil eder.

17 Nisan 2020
60 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al