Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının daha önceden de anlattığımız gibi olası bir hastalık ve cerrahi müdahale sırasında size büyük desteği söz konusudur. Bunun için normal bir sigortanızın yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanızda her zaman önerilen bir durumdur. Özel hastanelerden en ekonomik şekilde yararlanabilmenin doğru yolu budur. Ancak merak edilen hususlardan birisi de tamamlayıcı sağlık sigortasına nasıl başvuru yapılabileceği hususunda olmuştur. İsterseniz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran bir kişinin ne yapması gerektiğine detaylıca bir göz atalım

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK kapsamında yer alan herkesin yaptırabileceği bir sigorta olduğunu biliyoruz.  Özel hastaneye SGK’lı olarak gittiğiniz de karşınıza inanılmaz faturalar çıkabilir ancak tamamlayıcı sağlık sigortanızın olması halinde bu şekilde bir sorunla da asla karşılaşmazsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortanın da standart olan paketler ekonomik ve en ucuz olanıdır. Bunun içinde öncelikli olarak bütçenizi nasıl yormayacağınızı hesaplamalı ve bu şekilde bir tercih yapmanız gerekli olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sağlık sigortasından farklıdır ve yalnızca SGK’lılar için geçerli olan bir sigorta türüdür. SGK kapsamında olmayanlarında bu sigortadan kısmi olarak yararlanmış olduklarını biliyoruz.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

 Tamamlayıcı sağlık sigortası herkes için yaptırılabilecek bir sigorta türü değildir. Örneğin 60 yaşın üzerinde kişilere tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılmaz. Ancak bazı sigorta şirketlerinin burada yaşı esnetmiş olduklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu sigortayı yaptırabilmek için asla geç kalmamanız gerekir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Alanlar

  • SGK kapsamı içerisinde hizmet alan kişiler
  • SGK’nın ödemesini gerçekleştirmiş olduğu özel hastanelerde ortaya çıkan farklar.
  • Poliçedeki teminatlar

 Kaç Tür Teminat Vardır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmet kalitesinin artırılması için iki farklı teminatlar şeklinde sunulmaktadır. Bunlardan birincisi yatarak tedavi teminatı ikincisi ise ayakta tedavi teminatı. Sizin için hangisi uygun olacaksa onu seçtiğiniz zaman sizde beklediğiniz ve istediğiniz hastane konforlarından yararlanabileceksiniz.

İster ayakta tedavi olsun ister yatakta tedavi bu iki teminatta da alacağınız hizmetin kalitesi her zaman üst seviyede olacaktır. Bunun için tamamlayıcı sağlık sigortası almış olmak yaşamınızı da güvenceye almak anlamına gelecektir.

İlginizi çekebilir: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ankara

18 Eylül 2019
115 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al