Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Taşıt İpoteği ile Kredi Almak Mümkün mü?

Taşıt İpoteği ile Kredi Almak Mümkün mü?

Mevcut bir aracınız varsa ve siz bir kredi almak istiyorsanız o zaman aracınızı ipotek ederek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu durum ikinci el ve sıfır araçlarda geçerlidir ve üstelik bankalar bu kredi için müşterilerine 48 vade ile kredi seçeneği sunuyorlar. Ancak bu her banka tarafından sağlanmayacak olan bir kredi seçeneğidir. Bunun için öncelikli olarak hangi bankanın verip vermediğinin bir araştırmasını yapmanızı tavsiye ederiz. Bazı bankaların bu duruma sıcak bakmıyor olmasının nedeni ise bu durumun risk faktörünü azaltmıyor olmasıdır.

Araç İpoteği Karşılığında Ne Kadar Kredi Kullanılabiliyor?

Araç ipoteği ile kredi limiti bankadan bankaya değişmekle birlikte aracın modeli ve markasına göre de sınırlı olacaktır. Kredi türünün vadesi de en fazla maksimum 48 ay olacaktır. Kullanmak istediğiniz kredi miktarını önceden hesaplamanız gerekir.

Araç Kredileri 48 Aydan Fazla Kullanılabiliyor mu?

Araç kredilerinden kullanım miktarı en fazla 48 ay olarak sınırlandırılmıştır. Ancak taşıt kredilerinin bankanın inisiyatifinde olduğunu da unutmamak gerekiyor. 

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Araç İpoteği ile Kredi Kullanabiliyor mu?

İpoteğin amacı bankanın kendisini güvence altına almaktır. Dolayısıyla ipotekli yapılan işlemlerde ipoteğin değeri de çekilecek kredinin tutarının artmasını sağlar. Ancak bu durum kredi notu çok iyi olmayanlar için geçerlidir. Her bankacılık işleminde olduğu gibi taşıt kredilerinde de banka ne kadar da ipotek yapıyor olsa da kişinin sicil notuna bakacaktır. 

Hayat Sigortası ya da Ferdi Kaza Sigortası 

Kredi kullanımlarında müşterilerine açıkça beyan ettikten sonra, sigorta yapılmasının istenmesi bankaların elinde olan bir durumdur. Yani bankalar istedikleri durumlarda bu sigortaları kredi bitimine kadar zorunlu tutabilirler. Temelde yapılan sigortalar kişilerin yararına dahi olsa eğer bu sigortaları yaptırmak istemiyorsanız, kredi kullanmak istediğiniz bankayı buna göre tercih etmeniz gerekmektedir.

Kredi İşlemlerinde Araç Kasko Bedeli Nasıl Belirleniyor?

Aracınızı alırken banka aracınıza kasko yapacaktır ve bu kaskonun bedeli de Türkiye Sigortalar Birliğinin listesinden alınarak yapılır. Bankaya yaptırılacak olan kasko işlemlerinde genelde fiyatlar sigorta firmalarından daha fazla çıkacaktır. 

Sonuç olarak toparlayacak olursak ipotekli araç alım işlemleri bankanın inisiyatifine kalmış olan bir yöntemdir. Ancak kredi notunuz iyiyse banka bu durumda büyük ihtimalle size ipotekli kredi imkanı sağlayacaktır.

05 Ekim 2019
115 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al