Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tehlikeli Madde Taşımacılık Sigortası Nedir?

Tehlikeli Madde Taşımacılık Sigortası Nedir?

Bazı taşımacılık modelleri var ki bunları taşıyan da bunların taşındığı alanlarda tehlikeli olarak kabul edilmiştir. Bu makalemizde tehlikeli madde taşımacılık sigortası ne demektir? Size bu konuda bilgiler verelim istedik. Tehlikeli madde taşımacılık sigortası daha öncesinde alınmış olan bir karar sonucunda belirtilmiş olan maddelerin taşınması esnasında meydana gelebilecek kaza durumunda sürücünün kusuru olsun veya olmasın karşı tarafa verilecek olan maddi ve manevi kazaların poliçede hazırlanmış olan miktarlar kadar masraflarının karşılanmış olduğu bir güvencedir.

Tehlikeli taşımacılık sigortasından yararlanabilmek için mesleğinizdeki faaliyetler kapsamı içerisinde oluşabilecek her türlü olumsuz sonucu kapsar. Mesela durumu açıklığa kavuşturabilmek için örnek verelim. Taşınmış olduğunuz LPG ise bu durumda oluşabilecek sızma veya gaz kaçırma hatta tüpün patlaması halinde zararların karşılanmasını sağlar. 

Tehlikeli Madde Taşımacılık Sigortası Ne İşe Yarar?

Türkiye ve dünyada artık hareket eden ya da sabit duran sistemlerin büyük bir bölümünün akaryakıtla çalıştığı biliniyor. Bu akaryakıtlar ise kendi türüne göre değişiyor. Bazıları sıvı yakıtlar olurken bazıları da gaz halinde oluyor. Yurt genelin bu akaryakıtların taşınmasına baktığımız zaman ise büyük çoğunluğunun kara yolundan gerçekleşiyor. Bu nedenle tehlikeli olan maddelerin taşınmasını sağlayabilmek için firmaların mutlaka tehlikeli madde taşıma sigortasını yaptırmış olması gerekiyor. Peki, tehlikeli madde taşımacılığı aynen trafik sigortasında olduğu gibi zorunlu olarak yaptırılması gerekiyor. Bu sigortayı yaptırmayan firmalara ceza kesiliyor. Bunun için her firmanın mutlaka bu sigortayı yaptırması gerekiyor. 

Tehlikeli Atık Sigortası

Tehlikeli maddelerin kara yolundan taşındığını söyledik lakin sadece kara yolu değil, deniz, demir ve hava yolu gibi sistemlerle de taşınabiliyor. Bu sigorta sayesinde ise azami primler ödeyerek taşıdığınız akaryakıt ve firmanızı güvence altına almış olursunuz ve olası bir zarar durumunda da bu firmanızın direnmeden ayakta kalmasını sağlayacaktır.

Türkiye’de bu sigortayı en uygun fiyata yapan sigorta firması olarak bize ulaşmanız halinde sizin için en uygun sigorta teklifini sunar firmanızı güvence altına alırız.

Tehlikeli madde taşımacılığı riskleri en fazla olan işlerden bir tanesidir. Sektörde kaliteli olmak ve daha uzun ömürlü olmak istiyorsanız o zaman tehlikeli taşımacılık sigortasını yaptırmanız gerekiyor.

18 Ocak 2020
106 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al