Alkol Araç Kullanmayı Nasıl Etkiler?

Alkol Araç Kullanmayı Nasıl Etkiler?

Az miktarda bile alkol içmek tehlikeli ve hatta ölümcül durumlara yol açabilir. İçmek, bir kişinin muhakemesini, koordinasyonunu ve tepki verme süresini bozabilir. Düşme, ev kazası ve araba kazası riskini artırır. Alkol intiharların % 30’unda, kaza ve yanıkların % 40’ında, boğulma ve cinayetlerin % 50’sinde ve düşmelerin % 60’ında bir faktördür. Araba kullanmayı veya dikkat, beceri veya koordinasyon gerektiren diğer faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlayan kişiler içki içmemelidir.

Yaşlı kişilerde çok fazla alkol denge sorunlarına ve düşmelere yol açabilir, bu da kalça veya kol kırıkları ve diğer yaralanmalara neden olabilir. Yaşlı insanlar, gençlere göre daha ince kemiklere sahiptir, bu nedenle kemikleri daha kolay kırılır. Araştırmalar, yaşlı kişilerde kalça kırığı oranının alkol kullanımıyla artmış olduğu belirlenmiştir.

Alkol içen ve araç kullanan her yaştan yetişkin, içmeyenlere göre trafik kazası ve ilgili sorunlar açısından daha yüksek risk altındadır. İçmek tepki sürelerini ve koordinasyonu yavaşlatır, göz hareketini ve bilgi işlemeyi engeller. Az miktarda bile alkol alan kişiler trafik kazaları yaşayabilir, bu da muhtemelen kendilerine ve başkalarına yaralanma veya ölümle sonuçlanabilir. Alkol olmasa bile, kaza riski 55 yaşından itibaren artar. Ayrıca, daha yaşlı sürücüler, kazalarda genç sürücülere göre daha ciddi şekilde yaralanma eğilimindedir.

Ek olarak, alkol kötüye kullanımı ve kötüye kullanımı, aile üyeleri, arkadaşlar ve diğerleri ile ilişkileri zorlayabilir. Aşırı derecede, aşırı içki içmek aile içi şiddete ve çocuk istismarına veya ihmaline katkıda bulunabilir. Alkol kullanımı genellikle insanlar şiddet uyguladığında ve şiddetli saldırıya uğradığında söz konusudur. Alkolün sizi veya bir başkasını tehlikeye attığını düşünüyorsanız, 911’i arayın veya hemen başka bir yardım alın.

Alkollü Araç Kullanmak Kaskoyu Bozar mı?

Kasko sigortası yapılırken en önemli şartlar arasında alkol vardır. Alkollü bir şekilde araç kullanıldığında kazaya neden olursanız bu durumda kasko sigortanız ödemelerinizi karşılamayacaktır. Alkollü olarak araç kullanan bir kişinin kaza yapma olasılığı yapmama olasılığından çok daha yüksektir. Bunun için hiçbir sigorta firması bunu istemez.

Hksigorta.com’dan Ankara kasko sigortası teklifinizi alabilirsiniz. En uygun kasko teklifleri bir tık uzağınızda.

30 Kasım 2020
419 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al