Otomobilin Camının Kırılması Halinde Trafik Sigortası

Otomobilin Camının Kırılması Halinde Trafik Sigortası

Trafik sigortası trafikte seyir halinde olan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür. Olası bir kaza meydana gelmesi halinde suçlu durumunda olursanız trafik sigortanız karşı tarafa sizin tarafınızdan verilecek olan hasarları karşılayacaktır. Buradan da anlaşılacağı gibi trafik sigortanız eğer ki sizden dolayı karşı tarafın aracının camının kırılması halinde ödeme yapacaktır. Fakat trafik kazaları her zaman iki aracın karıştığı kazalar demek değildir. Bazen sizden kaynaklanan ve sadece sizin aracınızda meydana gelen hasarlar olabilir. Bu durumda trafik sigortası sizin aracınızda meydana gelecek olan cam kırılmasını karşılamayacaktır. Bir sürücü kendi aracında meydana gelen hasarları karşılamak istiyorsa o zaman yapması gereken sigorta türü kaskodur. Kasko sadece sizin aracınızda meydana gelen hasarların karşılanmasını sağlayacaktır.

Kasko ve Araba Cam Hasarı

Sigorta şirketleri size kasko yaptırırken amaç sizin aracınızda meydana gelebilecek olan zararların karşılanmasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra; yangın, kurtarma hareketlerinden oluşan zararlar, bina ve mahallede devam eden inşaat, tadilat gibi nedenlerle meydana gelen hasarlar, toplumsal hareketler, grev ya da lokavt durumda araçta meydana gelebilecek her türlü hasar ile terör olayları ya da bu olaylara müdahale sırasınca güvenlik güçlerinin aldığı önlemlerden ve müdahalelerden meydana gelebilecek zararlara karşı kasko sigortası araç sahiplerine koruma sağlamaktadır.

Kasko sigortasının teminatları çok geniş kapsamlıdır ve bu kapsamı çok daha geniş hale dönüştürmekte yine sizin elinizde olacaktır. Bunun için kasko sigortanızı isteğiniz doğrultusunda daha da geniş bir hale dönüştürebilirsiniz. Konumuz gereği aracınız kaskolu ve kaskolu olan aracınızın camı istenmeden kırıldı bu gibi durumda yapılması gerekenler nelerdir?

Cam Hasarı Durumunda Yapılması Gerekenler

Aracınızın camının kırılması halinde ilk olarak kendinizi ve aracınızı güven altına almanız gerekiyor. Sonrasında ise kırılan camın fotoğrafını çekerek sigorta firmanıza hasar ihbarında bulunmanız gerekiyor. Sigorta firmanız ile görüştükten sonra sizden istenilen belgeleri kısa süre içerisinde temin ettikten sonra göndermelisiniz. Genelde istenilen belgeler arasında kasko poliçenizin aslı ve fotokopisi, sigorta beyanı kasko makbuzunuz, camın nasıl kırılmış olduğunuzun detayları ve çekmiş olduğunuz resimler. Sigorta şirketi bu belgeler doğrultusunda hızlıca sizinle iletişime geçerek sorunun giderilmesi ve hasarın karşılanmasını sağlayacaklardır.

20 Haziran 2019
394 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al