Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

Tamamlayıcı sağlık sigortasının en önemli avantajları arasında SGK ile anlaşmalı olan istediğiniz bir özel hastaneye gittiğinizde herhangi bir fark, muayene ücreti vs. gibi paralar ödemiyorsunuz. Siz doğrudan hastalığınız ve doktorunuza odaklandığınız için iyileşme süreciniz çok daha hızlı gerçekleşiyor. Özel bir hastaneye gittiğiniz zaman ödeyeceğiniz ücretin kafanızda olması sizi psikolojik açıdan da rahatsız edecek ve bu da sizin iyileşme sürecinizi olumsuz yönde etkileyerek uzamasına neden oluyor.

SGK özel hastaneye gittiğiniz zaman tedavi ücretlerinizin bir kısmını öder ve kendi limitini aştığı durumlarda ödeme işlemi gerçekleştirmez. Hastalığında ansızın meydana geldiğini düşünürseniz cebinizden beklemedik bir anda paranın çıkması sizi ciddi anlamda etkileyecektir. Bunun için tamamlayıcı sağlık sigortası sizi maddi ve manevi yönden destekleyecektir.

Her hastalık ayakta geçiştirilmeyecek şekilde olabilir. Bazı hastalıklar vardır ki ciddi bir tedavi süreci gerektirir ve bunun içinde siz mutlaka işin ehli doktor ve hastane bulmak zorunda kalırsınız. Devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerini düşündüğünüzde buradaki yoğunluğunda fazla olması sizin tedavi sürecinizin daha yavaş olmasına neden olacaktır. Dolayısıyla tedavi süreci uzadıkça hastalığınızın boyutları da daha fazla büyüyebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise sizi tam bir korumaya alarak ekstra bir ücret ödemeden otel konforunda sağlık hizmeti almanızı sağlayacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Hksigorta.com ’dan yaptırın sağlığınız emin ellerde olsun.

Tamamlayıcı Sigortayı Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından her isteyen hizmet alamıyor bunun için aşağıdaki belirttiğimiz şartlara mutlaka uyulması gerekiyor. Bizim tüm hizmetlerimizde vakit geçmeden yaptırmanızı tavsiye etmemizin en büyük nedenlerinin başında da bunlar geliyor.

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda, özel hastanenin SGK ile anlaşması durumunda sizden istenilecek her türlü ücretin farkı geri alınabiliyor. 
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sigorta şirketleri tarafından yapılır ve onların sorumluluklarındadır.
  • Eğer ki SGK’ya bağlı olan sigortalarınız varsa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz ya da dışarıdan kendi genel sağlık sigortası primlerinizi yatırıyor olmanız gerekiyor.
  • Gittiğiniz hastanenin SGK ile anlaşmasının olması şart. Anlaşmalı olan her özel hastaneye gidebilirsiniz. Bulunduğunuz şehrin önemi yoktur.0
  • 35 yaşında olan bir kişinin ödeyeceği miktar 590 lira kadardır.
  • Sadece yatarak tedavi almak istediğiniz zaman 280 TL’ye kadar düşürebilirsiniz.
  • Yaşınızın 18–65 arasında olması gerekiyor. Bu bazı sigorta şirketlerinde ise 70’e kadar çıkıyor.
12 Nisan 2019
186 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al