Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası nedir? Sorusunun yanıtı her araç sahibi tarafından bilinir ancak ilk kez bir araç alacaksanız ya da sigortalar konusunda herhangi bir fikir sahibi değilseniz o zaman bu makalemizi ve Hksigorta.com adresi içerisindeki faydalı bilgiler kategorimizi detaylı bir şekilde takip etmenizi öneriyoruz.

Kasko sigortası, araçların yaşayabileceği maddi kazalarda sizin aracınızda meydana gelebilecek olan zararın karşılanmasını sağlar. Her türlü güvence verildiği için kaskolu aracınızla trafikte seyrederken kendinizi daha güvende hissedersiniz. Bu da size sürüş kolaylığı ve psikolojik anlamda destek olacaktır. Sürücüler araçlarına her oturdukları zaman başlarına bir şeyler gelebileceğini ve risklerin her zaman var olduğunu bilirler. Bunun içinde olası bir kaza anında kendilerini maddi olarak güvence altına alabilmek için de kasko yaptırırlar. Kasko sigortası olası trafik kazaları, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumlarda araçta oluşacak maddi zararlarda devreye girer. Kasko sigortasının süresi zorunlu trafik sigortasında olduğu gibi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak zorunlu trafik sigortasının aksine yapılması şart olan bir sigorta değildir. Tamamen kişinin kendi isteğine bırakılmıştır ve isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz. Kaskoyu trafik sigortasından ayıran en önemli özellik trafik sigortası karşı tarafın zararını karşılarken Ankara kasko sigortası sizin kendi aracınızda meydana gelecek olan zararları karşılayacaktır.

Trafik kazasında ya da farklı durumlarda meydana gelebilecek hasarlar kasko poliçesinde belirlenmiş olan limitler dahilinde karşılanır. Bunun için Hksigorta olarak bizden alacağınız Ankara kasko sigortası hizmetinde her zaman poliçenizi detaylı bir şekilde okumanız konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Çünkü kaskonun kapsamını belirleyecek olan faktör sizin imzalamış olduğunuz poliçeniz ve ek teminatlarınızdır.

Hksigorta’dan 2 dakika içerisinde Ankara kasko sigortası teklifi alabilir isterseniz kaskonuzu hemen internetten yaptırabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kaskoda ana teminatlar söz konusudur. örneğin aracınızın yanması, kaza yapması, su altında kalması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi halinde meydana gelen zarlar. Fakat isterseniz siz Ankara kasko sigortası paketinize ek teminatlar yani maddeler koydurarak kasko sigortanızı daha geniş bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu sizi karşılaşacağınız her türlü risklere karşında koruyacaktır. 

Ankara kasko sigortası yaptırırken genel teminatları aşağıdaki şekilde olacaktır.

  • Çarpma-Çarpılma
  • Yanma
  • Çalınma veya Çalınmaya Teşebbüs
  • Ferdi Teminatlar 
23 Ocak 2019
174 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al