Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bilgi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bilgi

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigortalı olan kişilerin anlaşmalı özel hastanelerde tedavi edilebilmesine imkan tanıyan bir sistemdir. Bu sistemden yararlanabilmeniz için öncelikli olarak bir sigorta firmasından bu hizmetin adınıza düzenlenmiş olduğunu gösteren bir poliçe hazırlanması. Poliçenizin hazırlanmasından sonra size verilecek olan anlaşmalı hastaneler hakkındaki bilgiler neticesinde sigortanız da başlamış olacaktır. Siz olası bir sağlık problemi olması halinde özel hastaneye size verilmiş olan kartla gittiğinizde işlemleriniz hızlı bir şekilde başlayacaktır. Tedavinize başlanabilmesi için bu kartınız ve TC kimliğinizin de yanınızda mutlaka olması gerekir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası sadece SGK ile anlaşmalı olan hastanelerde geçerlidir. Bunun içinde mutlaka anlaşmalı hastanelere gitmeniz gerekir. Bunun yanı sıra bu sigortayı yaptırmak isteyen kişinin mutlaka SGK’lı olması da şarttır. Çünkü bu sigortadaki amaç SGK’nın ödemediği fark ücretinin karşılanmasını sağlamaktır. Eğer ki SGK’nız aktif değilse bu durumda sizde tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanamazsınız.  SGK anlaşmalı hastaneye gittiğiniz de doktorun da SGK ile anlaşmasının olması gerekir. Yani bunlar tamamlayıcı sağlık sigortasında genel şartlar olarak bilinir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası olan bir hastanın ameliyatı da ücretsiz olarak yapılır ancak bunun için önceden provizyon alması gerekir. Poliçeniz 1 yıllık olarak düzenlenir ve her 1 yılın sonunda size yenileyebilmeniz için 30 günlük ek sure verilir. Eğer ki bu sure içerisinde sigortanızı yenilemezseniz bu durumda sigortanız da tamamlanmış olur.

Sigortalı olan kişi tamamlayıcı sağlık sigortasından başka bir sigortaya geçmek isteyebilir. Bu durumda ise yapılacak risk analizi neticesinde karar verilir ve buna göre geçişin mümkün olup olmadığı da belirlenir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası Kıbrıs’ta aralarında olmak üzere yurt dışı tedavilerinizi karşılamaz. Eğer siz yurt dışına çıkacaksanız bunun için farklı sağlık sigortası yaptırmanız gerekir.  Tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçe teminatları iki türlüdür. Bunlardan birincisi yatarak tedavi teminatı ikincisi ise ayakta tedavi teminatıdır.

Yatarak Tedavi

Yatarak tedavi teminatı sigortanın başladığı tarihten itibaren başlar ve tıbbi olarak gerekli olan tüm işlemler bu teminatla birlikte verilir.

Ayakta Tedavi

Ayakta tedavi teminatı belli doktor kontrollerini kapsar bu da 1 yıl içerisinde en fazla 10 kez olur.

13 Aralık 2019
205 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al