Çocuk Sağlık Sigortası

Çocuk Sağlık Sigortası

Canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımızın sağlığını korumak ve güvende olmalarını sağlamak bizim için önemlidir. Bunun için her aile kendi bütçesi doğrultusunda çocuklarının sağlığını ön plana almak ister. Bunun için geliştirilmiş olan çocuk sağlık sigortası ailelerin sağlık masraflarının yükünü düşürmeye yardımcı olmaktadır. Sigorta şirketlerinin büyük bir bölümü ailelerin çocuklarının sağlıkları güvence altına alabilmek için onları tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası ile desteklemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası aile için yapılabildiği gibi sadece çocuğunuz içinde yapılabilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yetişkin ve çocukların sağlıklarını koruma altına alırken onların daha güzel hastane şartlarında tedavi olmalarına olanak sağlar. Üstelik tamamlayıcı sağlık sigortası yapıldığında vergi indiriminden de yararlanılabilmektedir.

Yetişkinler ailelerinin geleceklerini planlamaktan sorumludur. Dolayısıyla bebeğinizi ve çocuğunuzu koruma altına aldığınızda onlara iyi bir eğitim vermenin yanı sıra sağlıklarını da güvence altına almış olursunuz. Çocuk sağlık sigortası doğum anından tutunda ergenlik dönemine kadar çocuğunuzun özel bakımlarını karşılayacaktır.  

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda SGK’nızın geçtiği tüm özel hastanelerden yararlanabiliyorsunuz. Fark ücreti ödemediğiniz içinde olası bir sağlık probleminizde konforlu bir şekilde hastaneden yararlanabiliyorsunuz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki ana teminat vardır. Bunlar ise yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı.

Yatarak Tedavi

Yatarak tedavi 24 saatten uzun olan tedavi süreçlerinizde devreye giriyor. Yattığınız süre içerisinde hastanede yaşayacağınız tüm tedavi ve teşhislerinizde devreye girecektir. Yatarak tedavi hizmeti içerisinde evde bakım, suni uzuv, tıbbi malzeme ve ambulans hizmeti vardır. Ameliyatlar yatarak tedavi kapsamında limitsizdir.

Ayakta Tedavi

Ayakta tedavi 24 saati aşmayan tedavi süreçlerinizde geçerli olacaktır. Ayakta tedavide dikkat edilmesi gereken husus doktor tedavisidir. Buna göre sigorta şirketlerinin seçenekleri farklılık göstermektedir. Bir yıl içerisinde 8–9–10 kez doktor kontrolünde bulunabilirsiniz. Eğer ki fizik tedavi ihtiyacınız söz konusu olursa bu hizmeti de ayakta tedavi teminatıyla alabilirsiniz. Çocuk sağlık sigortası tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında olmakla birlikte 0–18 yaş aralığında olan çocuklar için uygundur. Aile bütçenize göre seçeceğiniz bu tedavi hizmeti sayesinde özel hastanelerin konforundan SGK farkı ödemeden yararlanabilirsiniz.

25 Temmuz 2019
160 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al